Skip to content Skip to footer

Wyjazd na urlop a posiadanie psa – co robić?

Urlop nad morzem to wielka radość, jednak właściciele psów często mają problem, co zrobić z czworonożnym przyjacielem. Nie każdy jest przekonany do pozostawienia zwierzaka w hotelu dla zwierząt. Jakie rozwiązania w takiej sytuacji brać pod uwagę?

Wakacje z psem nad morzem

Wariant, który wydaje się najprostszy, to zabranie pupila na urlop. Czy Wakacje z psem nad morzem to dobry pomysł? Oczywiście, że tak! Warunkiem jest jednak odpowiedzialne podejście do tematu i dobra organizacja wyjazdu, podróży i spędzania czasu na wyjeździe.

Przede wszystkim urlop z psem wymaga szukania noclegu jedynie w obrębie hoteli przyjaznych zwierzętom. Nie jest to jednak trudne, gdyż mnóstwo punktów chętnie gości dziś czworonogi. Dzięki takiej opcji pies i właściciel nie tracą kontaktu i unikają stresu związanego z rozłąką.

Opieka zaprzyjaźnionej osoby

Inne rozwiązanie, które wielu osobom przychodzi do głowy, to pozostawienie psa pod opieką kogoś bliskiego i godnego zaufania. Może to być członek rodziny, przyjaciel, znajomy czy sąsiad – ważne jednak, aby zwierzak znał tę osobę i miał z nią wcześniej kontakt.

W takim przypadku możliwości są dwie: albo osoba sprawująca pieczę nad psem przychodzi codziennie do zwierzaka, by karmić go i wyprowadzać na spacer, albo zabiera go do siebie na cały okres nieobecności właścicieli. Drugi wariant wydaje się korzystniejszy dla czworonoga, który będzie miał zapewnione stałe towarzystwo, opiekę i nie odczuje samotności. Ważne jednak, aby osoba zajmująca się futrzakiem miała do tego warunki.

Petsitter

Jeśli właściciel nie ma z różnych względów przekonania do hotelu dla psów, powinien przemyśleć skorzystanie z usług petsittera. Taka opcja to świetne rozwiązanie również w przypadku, gdy nie chcemy lub nie możemy poprosić o pomoc w opiece nad zwierzakiem rodziny czy znajomych.

Petsitter to profesjonalny, odpowiednio przeszkolony opiekun zwierząt, który pod nieobecność właściciela zajmie się czworonogiem. Usługa jest płatna i obejmuje codzienne, regularne wizyty u psa w ustalonych odstępach czasowych na karmienie, spacery itd. Dodatkowo można poprosić również o inne czynności, takie jak czesanie czy mycie pupila.