Skip to content Skip to footer

Wszystko na temat hibiskusa

Malwa sudańska to inaczej hibiskus. Jest to piękna roślina, którą coraz częściej można spotkać w polskich ogrodach. Nic w tym dziwnego. Hibiskus cieszy oczy przepięknymi kwiatami w intensywnym kolorze, które dodatkowo mają pewne dobre właściwości prozdrowotne. Warto zatem wiedzieć, dlaczego susz z hibiskusa dodawany jest między innymi do różnego rodzaju herbat aromatyzowanych. Hibiskus właściwości to temat, który interesuje sporo osób, dlatego poniżej więcej o zdrowotnym działaniu tej rośliny.

Hibiskus właściwości

Jakie właściwości ma malwa sudańska? Ze względu na to, że zawiera ona sporo różnorakich substancji aktywnych, jest bardzo często wybierana jako ważny składnik herbat aromatyzowanych. Poza tym można kupić susz malwy sudańskiej i robić z niego napar, który ma delikatny, kwaskowaty smak, a także piękny kolor. Jeżeli chodzi o właściwości hibiskusa to bez wątpienia należy wspomnieć o tych, które związane są z regulowaniem poziomu cholesterolu we krwi. Jak wiadomo cholesterol jest niebezpieczny, ponieważ powoduje odkładanie się złogów tłuszczu w naczyniach krwionośnych, co prowadzi między innymi do miażdżycy oraz innych chorób. Hibiskus reguluje poziom cholesterolu, a także reguluje poziom ciśnienia tętniczego krwi. Dlatego też jest polecany między innymi osobom, które chorują na nadciśnienie. Oczywiście hibiskus wspiera dietę tych osób, dlatego też nie należy rezygnować z leków, które zostały przepisane przez lekarza.

Prozdrowotne właściwości hibiskusa

Hibiskus uważany jest za roślinę działającą moczopędnie. Będzie zatem ważnym składnikiem diety dla osób, które bardzo często mają tendencję do zatrzymywania wody w organizmie. W takich sytuacjach warto dodawać suszone kwiaty hibiskusa na przykład do herbaty lub robić napar z kwiatów hibiskusa. Działa on również przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, dlatego też wprowadzony do diety napar z hibiskusa praktycznie holistycznie wspiera zdrowie człowieka. Sporo osób spożywa napar z tego pięknego kwiatu również po to, aby wzmocnić swoją odporność, ponieważ zawiera on między innymi spore ilości witaminy C. Podsumowując, niezwykle atrakcyjny hibiskus, który jest piękną rośliną dekoracyjną, wykazuje również wiele prozdrowotnych właściwości, o których warto pamiętać.