Skip to content Skip to footer

Folia bąbelkowa – geneza i zastosowanie

O folii bąbelkowej słyszał chyba każdy. Z tego materiału korzystamy często, ale nie każdy wie jak powstała folia bąbelkowa Bydgoszcz oraz jakie ma dokładnie zastosowanie.

Kiedy powstała folia bąbelkowa?

Folia bąbelkowa powstała w 1957 roku, ale jej docelowe zastosowanie miało być zupełnie inne niż w dzisiejszych czasach. Pierwszy Producent folii bąbelkowej chciał bowiem stworzyć wyjątkową tapetę, ale to mu się nie udało. Zamiast tego stworzył folię bąbelkową, która do dzisiejszego dnia cieszy się bardzo dużą popularnością. Jak widać najlepsze wynalazki powstają przez przypadek i folia bąbelkowa jest tego przykładem. Bardzo szybko odkryto jak szerokie zastosowanie ma ten materiał i produkcja folii bąbelkowej ruszyła pełną parą. Do dnia dzisiejszego wiele firm zajmuje się produkcją takiej folii i nic nie zapowiada tego, żeby to się w przyszłości zmieniło.

Zastosowanie folii bąbelkowej

Okazało się, że folia bąbelkowa ma właściwości termoizolacyjne, więc szybko zaczęli ten materiał stosować w budownictwie. To właśnie folią bąbelkową ocieplamy dachy. Folia bąbelkowa świetnie też radzi sobie z termoizolacją okien w sezonie jesienno-zimowym. Tak naprawdę folia z bąbelkami jest bardzo szeroko stosowana w budownictwie. Zresztą nie tylko, ponieważ w innych branżach również świetnie się sprawdza. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić zabezpieczenie jakiejkolwiek przesyłki inaczej niż za pomocą folii bąbelkowej. Z tego wszechstronnego materiału korzysta się również w ogrodnictwie. Mnóstwo osób odkryło też relaksacyjne zastosowanie folii bąbelkowej i do dnia dzisiejszego wielu ludzi lubi sobie popstrykać taką folią tylko po to, żeby się zrelaksować. Niektórzy używają folii do tworzenia różnego rodzaju dzieł sztuki. Jak widać jej zastosowanie jest naprawdę bardzo szerokie.

Rodzaje folii bąbelkowej

Na rynku można znaleźć różne folie bąbelkowe. Ich wygląd i grubość zależy bardzo od tego do jakiego celu będziemy ją stosować. Folia bąbelkowa stosowana w budownictwie wygląda trochę inaczej niż folia, którą używamy do pakowania różnego rodzaju towaru. Dzisiaj produkuje się folię bąbelkową o różnej grubości.