Skip to content Skip to footer

Przechowywanie

W erze konsumpcjonizmu coraz mniej osób ma problemy z brakiem określonych dóbr, a coraz więcej z ich nadmiarem. Może się to wydawać banalne, ale zbyt dużo rzeczy wokół nas powoduje problemy z koncentracją, uwagą i sprawia, że jesteśmy mniej zadowoleni. Czasem dobrym rozwiązaniem jest więc pozbycie się nadmiaru przedmiotów. Sprawdźmy, co jest nam niepotrzebne i wyrzućmy to, oddajmy komuś lub sprzedajmy. Pozostałe rzeczy będzie nam natomiast trzymać dużo łatwiej, jeśli pomyślimy o dobrym systemie ich przechowywania.

Producent opakowań

Do estetycznego trzymania w domu rzeczy świetnie sprawdzają się pudełka. Możemy kupić je od razu w większej ilości. W tym celu najlepiej jest sprawdzić, jaki dobry producent opakowań działa w naszym mieście i zamówić je właśnie u niego. W ten sposób zapłacimy niedużo, a nawet możliwe jest zamówienie własnego projektu, pasującego do naszych czterech ścian.
Jak możemy wykorzystać pudełka? Praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu. W łazience możemy trzymać w nim kosmetyki (ważne, aby w tym wilgotnym pomieszczeniu nie korzystać z papierowych, ale raczej trwalszych pojemników). W kuchni świetnie sprawdzą się do przechowywania produktów trwałych, takich jak ryże, makarony czy puszki. W garderobie mogą posłużyć jako dodatkowa szuflada na bieliznę czy dodatki. Możliwości jest bardzo wiele, zwłaszcza, jeśli podejdziemy do tematu kreatywnie.

Worki próżniowe

Każdy ma w domu takie rzeczy, których używa niezwykle rzadko, ale zajmują one dużo miejsca. Dobrym przykładem są puchowe kurtki zimowe, które wyciągamy z szafy tylko na cztery miesiące w roku albo dodatkowa pościel, trzymana na wypadek odwiedzin gości. Aby takie duże objętościowo rzeczy nie zabierały nam nadmiernie przestrzeni, warto zainwestować w specjalne woreczki foliowe z nadrukiem. Pakujemy do nich przedmiot, a następnie, za pomocą odkurzacza, odsysamy powietrze z opakowania. Dzięki temu są one maksymalnie skondensowane i zajmują nawet dwa razy mniej przestrzeni. To świetnie rozwiązanie dla małych mieszkań.

Praktycznie

Pamiętajmy o tym, że organizacja przedmiotów w domu musi być przede wszystkim praktyczna dla nas. Niektóre rozwiązania wyglądają świetnie na zdjęciach, ale może trzymanie kluczy do domu i samochodu w gablotce nie jest najpraktyczniejszym rozwiązaniem – zwłaszcza kiedy śpieszymy się rano do pracy i chcielibyśmy mieć je pod ręką. Dlatego kiedy wymyślamy sposoby przechowywania przedmiotów, w pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę względy praktyczne, aby było nam po prostu łatwiej.