Skip to content Skip to footer

Przyjemne z pożytecznym – odbiór folii i makulatury

Duży nacisk na recykling zużytych produktów wymusza na konsumentach stosowanie się do restrykcyjnych norm i zasad. Trzymanie się wyznaczonych reguł pomaga także zaoszczędzić sporo pieniędzy przedsiębiorstwom i gospodarstwom domowym, które segregując odpady i oddając je do wyznaczonych punktów uzyskują dodatkowe fundusze.

Ekologiczne rozwiązania – warto wiedzieć jak ważny jest odbiór folii i makulatury

Wiele mówi się o potrzebie segregowania odpadów i przekazywania ich do określonych firm, a w przypadku mieszkańców np. blokowisk, wrzucanie ich do wyznaczonych kontenerów. Osiedlowe kosze nie są jednak wystarczającą infrastrukturą, która pomaga w utrzymywaniu porządku i byciu proekologicznym konsumentem. Okazuje się, że materiały takie jak makulatura czy plastikowa folia bardzo często nie nadają się do segregowania ze względu na zbyt duże gabaryty odpadów, w związku z czym jesteśmy zmuszeni umieścić je w zwykłych koszach na śmieci. Pojemniki na odpady takie jak papier, kartony czy produkty o podobnych właściwościach mają zbyt małe otwory, przez które „duże śmieci” po prostu nie przechodzą. Nie powinniśmy się jednak tym zrażać. Jeśli posiadamy duże ilości makulatury czy folii możemy skorzystać z profesjonalnych punktów odbioru tych tworzyw, dzięki czemu pozbędziemy się zbędnego balastu i uszczkniemy określoną sumę pieniędzy za ich zdeponowanie.

Warto zastanowić się ile możemy zyskać na oddaniu zbędnej makulatury czy folii

Stawki za deponowanie materiałów podlegających recyklingowi nie zwalają z nóg. Wszystko zależy od tego, ile tych „śmieci” posiadamy. Warto zrobić sobie proste wyliczenie i określić wagę naszej makulatury. Może się okazać, że niewiele zyskamy, oddając zbędne kartony i papiery w określonym momencie. Czasem należy poczekać jeszcze chwilę, aby śmieci zebrało się po prostu więcej. Bez sensu będzie także zamawianie kontenera, jeśli nie wypełnimy go w całości. Warto działać ekonomicznie i zdecydować się na skorzystanie z usług odbioru zbędnych folii i kartonów wtedy gdy będziemy posiadać ich wystarczająco dużo.

Firmy skupujące odpady nadające się do recyklingu

Odbiór folii i makulatury to ważna dziedzina recyklingu, która jest świadczona przez firmy zajmujące się masowym skupem tych odpadów. Najczęściej odbiór wyżej wymienionych produktów jest połączony także z usługami związanymi ze skupowaniem złomu, np. miedzi i stali. Chętnych na zbędną makulaturę znajdziemy także na serwisach społecznościowych.