Skip to content Skip to footer

Pomysł na oryginalny prezent

Osiemnaste urodziny, okrągła rocznica urodzin przyjaciela, walentynki czy święta to czas, w którym chcemy bliskiej nam osobie podarować oryginalny, wyjątkowy i ciekawy prezent. Gdy znudziły nam się prezenty z centrum handlowego, a nie mamy tyle zdolności artystycznych by stworzyć wyjątkowe dzieło samodzielnie – warto zwrócić uwagę na prezent, który ucieszy i pozytywnie zaskoczy nie jedną osobę. Co to takiego? Skoki tandemowe na spadochronie.

Na czym polegają skoki tandemowe?

Skoki tandemowe oznaczają skoki z samolotu w tandemie czyli z przypiętym przed uczestnikiem lub za jego plecami – instruktorem. Skok jest ten o tyle bezpieczny, iż wszystkie czynności związane z otwarciem spadochronu, koordynowaniem skoku i lądowaniem wykonuje sam instruktor. Tym samym, uczestnicy lotu nie muszą się obawiać, iż wykonają coś nieprawidłowo lub za późno.

Przygotowanie do skoku

Skok w tandemie obejmuje instruktaż czyli krótkie teoretyczne szkolenie prowadzone przez instruktora. Omawia on na nim dokładnie jak będzie wyglądał skok i jak podczas niego będzie postępował. Kolejno nastąpi przygotowanie techniczne do skoku, czyli otrzymamy odpowiedni strój, okulary i sprzęt. Następnie wraz z ekipą udajemy się do samolotu, którym będziemy szybować nad miastem. Skoki tandemowe odbywają się w większości dużych miast w Polsce, np. w Krakowie, w okolicach Warszawy czy Poznania. Jest wiec to dobra okazja by popodziwiać panoramę z samolotu. Następnie pozostaje nam już skok z samolotu. Może być to nawet na wysokości 3,5 km nad ziemią. Przez chwilę swobodnie będziemy spadać… po czym nastąpi otwarcie spadochronu i podziwianie widoków z lotu ptaka. Taki lot trwa do około 10 lub 15 minut.

Po skoku

Skoki w tandemie sparwiają, iż sam uczestnik nie musi się martwić o sprawy związanie choćby z lądowaniem. Instruktor zadba o to, by odbyło się to jak najłagodniej i w bezpiecznym miejscu. Po skoku wiele firm przekazuje uczestnikowi certyfikat oraz jeżeli ten sobie tego życzy – filmik lub zdjęcia z lotu. Jest to genialna pamiątka na przyszłość, która zawsze może nam przypomnieć o nieprawdopodobnej odwadze.

Dlaczego warto spróbować?

Skoki tandemowe są bezpieczną formą w porównaniu z innymi sportami ekstremalnymi, które wykonuje się w powietrzu. Z każdym miesiącem przybywa większa ilość instruktorów, która zaraża początkujących miłością do latania. Taki prezent podarowany bliskiej osobie może się okazać początkiem ekscytującej przygody w chmurach.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy