Skip to content Skip to footer

Łazienka z prysznicem – na co zwrócić uwagę podczas jej remontu?

Remont łazienki to sporo pracy. Dobrze zaplanowany pozwala jednak uniknąć wdrożenia nieodpowiednich dla danego wnętrza pomysłów. Co należy wziąć pod uwagę podczas planowania odnowienia pomieszczenia? Czy brodzik wysoki jest dobrym rozwiązaniem dla każdej łazienki?

Łazienka marzeń, czyli praktyczne i estetyczne wnętrze

Stworzenie w pełni użytecznego i stylowego pomieszczenia wymaga czasu i cierpliwości. Nie należy zapominać także o dokładnym zaplanowaniu konkretnych elementów – pozwala to ostatecznie cieszyć się dobrze urządzonym wnętrzem. Jak więc rozpocząć remont łazienki?

W przypadku odnawiania łazienki na pierwszym planie powinna być kwestia doboru brodzika prysznicowego. Odgrywa on główną rolę w tym miejscu. Jaki rodzaj sprawdzi się w danym wnętrzu?

Wanna czy prysznic? Teraz nie musisz wybierać

Jedną z większych zalet posiadania wysokiego brodzika jest jego uniwersalność. Wiele osób marzy o posiadaniu prysznica i wanny w łazience, jednak często nie realizuje takich planów przez mały metraż pomieszczenia. Wysoki brodzik sprawia, że może on posłużyć także jako miejsce do kąpieli. Choć zapewne nie będzie on tak bardzo wygodny jak standardowe wanny, można dzięki niemu uzyskać pewną ich namiastkę.

Co więcej, wysoki brodzik sprawdza się np. podczas mycia psa oraz prania ręcznego – zapewnia większą wygodę. Może też zastąpić małe wanienki dziecięce. Jak widać, da się go wykorzystać na wiele sposobów.

Dostosuj łazienkę do wymagań każdego domownika, czyli kiedy wysokie brodziki mogą się nie sprawdzić

Jeśli w mieszkaniu przybywa kilka osób, trudno jest czasem znaleźć tzw. złoty środek i zadowolić każdego. Urządzając łazienkę powinno się jednak wziąć pod uwagę przede wszystkim wymagania osób starszych lub schorowanych. Wysoki brodzik może być dla nim sporym zagrożeniem oraz utrudnieniem codziennego życia.

Rezygnacja z montażu wysokiego brodzika może zwiększyć bezpieczeństwo osób, które cierpią na dolegliwości ze strony narządu ruchu. Dzięki temu zapobiega się poślizgnięciom i upadkom na mokrej powierzchni.