Skip to content Skip to footer

Palety z tworzyw sztucznych

Palety z tworzyw sztucznych jest to alternatywa dla bardziej tradycyjnych wyrobów paletowych wykorzystywanych głównie do transportu i przechowywania produktów. Ich przeznaczenie jest bardzo proste – mają przede wszystkim utrzymać stabilność produktów na nich umieszczonych, jakie są transportowane przez wózki widłowe do samochodów dostawczych oraz na magazyny. Dzięki paletom można umieszczać odliczoną ilość produktów i ładować je w większych ilościach, zabezpieczając je dodatkowo folią streczową. Taki sposób wykorzystywany jest wszędzie, w wielu fabrykach, hurtowniach i w sklepach.

Palety produkowane z tworzyw sztucznych są dostępne w sprzedaży, w klasycznych rozmiarach wykorzystywanych przez firmy transportowe oraz przemysłowe. Są trwałe, wygodne w przenoszeniu, jak również ulęgają w stu procentach recyklingowi. Tego rodzaju palety są projektowane według obowiązujących norm i mają ogromne grono fanów, którzy zastępują drewniane palety właśnie plastikowymi, odpornymi na zanieczyszczenia czy wilgoć. Można je wykorzystywać wielokrotnie, są lekkie, stabilne, łatwe w użytkowaniu.

Dobrej jakości palety z tworzyw syntetycznych

Dobrej jakości palety produkowane z tworzyw sztucznych zyskują coraz większą popularność na rynku transportowym oraz przemysłowym. Są wykorzystywane w zamian do dotychczasowych palet drewnianych, jakie są niezbędne w wielu branżach do przechowywania większej ilości towaru i jego przenoszenia z miejsca na miejsce specjalistycznym wózkiem widłowym.

Plastové palety 1200×800 to standardowej wielkości palety, jedne z najczęściej wykorzystywane w firmach. Pomagają w transportowaniu produktów o większej masie i liczbie, zarówno produktów chemicznych, jak i spożywczych. Ponieważ wykorzystanie palet z tworzyw sztucznych jest powszechne, wraz z wejściem na rynek plastikowych odpowiedników, wielokrotnego użytku, pojawiło się większe zapotrzebowanie na tego typu wytwory. Dobra jakość palet umożliwia wykorzystanie ich w trudniejszych warunkach magazynowania i podczas transportowania.

Gdzie znajdziemy palety z tworzyw sztucznych?

Palety z tworzyw sztucznych odnajdziemy na rynku, u wielu producentów. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się palety czeskie, jakie dostępne są zarówno w standardowych wymiarach, jak również w miej standardowych. W zależności od zapotrzebowania możemy zakupić palety na czeskim rynku plastové palety 1200×800, jak również palety nieco większe i mniejsze. Palety o wymiarach 600×400 i palety 1200×1000.