Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wybierając kartony tekturowe?

Oryginalne kartony tekturowe w branży transportowej odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego też tym bardziej warto postawić na wysokiej jakości produkty, które nie zawiodą w najmniej spodziewanym momencie. W dużej mierze to właśnie dzięki wytrzymałym i solidnym kartonom będzie można liczyć na optymalne zabezpieczenie przesyłki.

Jakie są najważniejsze parametry?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na wymiary. Pamiętać należy o tym, aby wziąć pod uwagę nie tylko wymiary wewnętrzne, ale również wymiary zewnętrzne. Ogromną rolę odgrywa także konstrukcja kartonów. Dobra Hurtownia kartonów oferuje nie tylko standardowe rozwiązania. Coraz częściej można zamówić kartony wykonane według indywidualnego projektu. Jest to najlepszy wybór dla firm, które potrzebują nietypowych rozwiązań. Nowoczesne kartony tekturowe spełniać będą swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonane będą z wysokiej jakości materiałów. Rodzaj zastosowanej tektury ma bezpośredni wpływ nie tylko na wytrzymałość danego opakowania, ale również na estetykę i bezpieczeństwo transportu. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby wziąć pod uwagę gramaturę. Jak łatwo się domyślić im wyższa gramatura tym oczywiście na większą wytrzymałość można liczyć.

Jakie kartony tekturowe są najlepsze do lżejszych przedmiotów?

Osoby, które wysyłają głównie lżejsze przedmioty powinny postawić na kartony 3-warstwowe. To właśnie one wykorzystywane są między innymi do wysyłania kosmetyków. Dobra hurtownia kartonów może zaproponować trzy różne warianty kartonów 3-warstwowych. Największym zainteresowaniem cieszą się kartony z charakterystyczną falą E. Mowa tutaj oczywiście o mikrofali, która występuje w różnej grubości (od 1,1 do 1,7 mm). Drugim rozwiązaniem są kartony hurtownia z falą B, których grubość wynosi od 2,5 do 3,0 mm. Najbardziej wytrzymałe są kartony z falą C o grubości od 3,0 do 3,7 mm. Przy cięższych przesyłkach zdecydowanie lepiej sprawdzą się kartony hurtownia 5-warstwowe. Wybrać można wersje z falą EB o grubości od 3,7 do 5 mm lub z falą BC o grubości nawet od 6 mm.