Skip to content Skip to footer

Dieta na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest kwestią dla wielu osób bardzo istotną. I mimo, że w większości przypadków nie świadczy ono o chorobie, zajmuje się nią wiele koncertów farmaceutycznych, a nawet cały, poświęcony włosom dział medycyny estetycznej. Wypadanie włosów można w pewnym zakresie regulowań, a nawet powstrzymać jeżeli stosuje się odpowiednią dla zdrowia włosów dietę.

Dieta na mocne włosy – co jest potrzebne włosom?

W kwestii takiej jak wypadanie włosów dieta jest niezwykle istotna. Włosy to żywe struktury, które do prawidłowego rozwoju, ale także do dobrego i zdrowego wyglądu potrzebują nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale również dostarczenia odpowiednich składników odżywczych. Dieta na mocne włosy powinna więc uwzględniać takie produkty, w których zawartość składników potrzebnych dla zdrowia włosów była wysoka.

Kiedy zaobserwuje się wypadanie włosów co jeść jest jednym z pytań, które należy sobie postawić w pierwszej kolejności. Przede wszystkim należy pamiętać, aby dostarczyć włosom niezbędnych składników odżywczych. Aby włosy mogły rosnąć są im potrzebne aminokwasy siarkowe. Ważne są również witaminy A, E i C. Istotne jest dostarczanie w diecie odpowiedniej ilości kwasów tłuszczowych omega-3, oraz mikroelementów takich jak miedź i cynk.

Wypadanie włosów Co jeść aby to powstrzymać?

Aby zatrzymać wypadanie włosów dieta jest najbardziej istotna kwestią. Polecanymi produktami zawierającymi niezbędne do prawidłowego wzrostu włosów witaminy są między innymi różnego rodzaju warzywa kapustne (kapusta, jarmuż, brukselka), natka pietruszki i inne jadalne rośliny z rodziny selerowatych, korzystne są tu również pomarańcze, pomidory i szpinak. Wymienione rośliny są doskonałym źródłem przede wszystkim witaminy A. Witamina C jest dostępna w dużych ilościach w znanych wszystkim owocach i warzywach. Witamina E z kolei jest dostępna w orzechach i różnego rodzaju nasionach, a także w maśle i jajach.

Bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju i wytrzymałości włosów są kwasy tłuszczowe omega-3, których bogatym źródłem są ryby morskie, zwłaszcza te żyjące w zimnej wodzie. Bardzo bogaty jest w nie również olej lniany. Źródłem niezbędnych mikroelementów są różnego rodzaju orzechy, nasiona roślin oleistych i wiele innych.