Malwa sudańska – właściwości
Malwa sudańska jest bardzo ozdobną rośliną, która pochodzi z zachodniej części Azji i północnych regionów Afryki. Oprócz atrakcyjnego wyglądu wyróżnia się korzystnym wpływem na funkcjonowanie organizmu, dlatego obecnie jest uprawiana praktycznie na całym świecie.
Malwa sudańska – charakterystyka
Malwa sudańska, znana również jako hibiskus, pochodzi z ciepłych regionów o dużym stopniu nasłonecznienia. Ze względu na to, wymaga zapewnienia odpowiednich warunków do wzrostu i kwitnienia.
Malwa sudańska jest rośliną, której liczne odmiany w wielu domach i ogrodach pełnią funkcję ozdobną. Jeżeli zostaną zapewnione jej odpowiednie warunki, w okresie kwitnienia posiada dużą ilość kwiatów z delikatnie pomarszczonymi płatkami. W zależności od odmiany mogą one przybierać barwę czerwoną, różową, pomarańczową, a nawet błękitną.
Hibiskus właściwości lecznicze
Napar z hibiskusa jest bardzo popularnym napojem w regionach, z których pochodzi. Przygotowuję się go zarówno na zimno, jak i na gorąco. Warto wiedzieć, że poza przyjemnym smakiem, napar z hibiskusa posiada również wiele właściwości prozdrowotnych.
Dzięki dużej zawartości między innymi witaminy C, kwasów organicznych, flawonoidów, błonnika czy składników mineralnych, napar z hibiskusa wykazuje korzystne działanie na funkcjonowanie całego organizmu.
Duża zawartość witaminy C sprawia, że hibiskus wpływa korzystnie na poziom odporności, a także wspomaga organizm w walce z wirusami i bakteriami. Wykazuje również działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, a dodatkowo działa wzmacniająco. Z tego względu warto stosować napar z hibiskusa zarówno w trakcie infekcji, jak i powrotu do zdrowia.
Hibiskus właściwości odmładzające i wspomagające odchudzanie
W naparze z malwy sudańskiej znajduje się duża ilość przeciwutleniaczy, dzięki czemu posiada ona również właściwości pomagające w utrzymaniu młodego wyglądu i dobrej kondycji skóry.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że regularne stosowanie hibiskusa pomaga także w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Wynika to głównie z zawartości dużej ilości błonnika oraz właściwości moczopędnych, dzięki czemu nadmiar wody nie zbiera się w organizmie.