Skip to content Skip to footer

Naleśniki jak z blogów kulinarnych!

Pyszne, równomiernie podsmażone naleśniki z dżemem i śmietaną albo puszyste naleśniki amerykańskie z borówkami? Takie śniadanie z pewnością chętnie zjadłby każdy z nas. Jednak niestety – kiedy smażymy naleśniki zazwyczaj wychodzą one nie do końca dosmażone, krzywe, rozpadające się… Czy możemy uzyskać naleśniki jak z blogów kulinarnych?

Idealne naleśniki = specjalna patelnia

Często z zazdrością patrzymy na przeróżne blogi kulinarne różnych osób, myśląc sobie, jakim cudem udało im się stworzyć takie cuda? Otóż często bardzo sedno sprawy tkwi w odpowiednim sprzęcie. Niestety zazwyczaj nie patrzymy na to, jakie garnki i patelnie kupujemy… A to poważny błąd.

Dlaczego? Otóż zupełnie inaczej smaży się naleśniki na dobrej jakościowo patelni do naleśników. Na pierwszy rzut oka może nam się wydawać, że taka patelnia niczym szczególnym się nie wyróżnia spośród innych. A jednak – jej struktura umożliwia równomierne smażenie naleśników oraz zdejmowanie ich i nakładanie ciasta.

Patelnia do naleśników indukcja – doskonały wybór do kuchenek indukcyjnych!

Co jednak mamy zrobić, jeśli posiadamy kuchenkę indukcyjną? Otóż tu należy zdawać sobie sprawę z faktu, że na takiej kuchence nie możemy postawić pierwszych lepszych garnków i patelni. Tu potrzebna jest specjalna patelnia do naleśników indukcja.

Czym ona będzie się wyróżniała? Oczywiście będzie idealnie nadawała się do smażenia naleśników. To jednak nie wszystko. Taka patelnia bowiem nie zniszczy ani nie zarysuje nam w żaden sposób kuchenki. Ponadto patelnia do naleśników indukcja jest specjalnie dostosowana do parametrów takich kuchenek, jak np. wolniejszego nagrzewania się.

Jak wybrać patelnię do naleśników indukcja?

Pozostaje już zatem tylko pytanie, jaką patelnię do naleśników indukcja najlepiej wybrać? Co ważne – nie kierujmy się podczas wyboru tylko i wyłącznie ceną, ponieważ niestety w ten sposób możemy kupić produkt, który nie usmaży nam dobrych naleśników i jeszcze zniszczy kuchenkę.

Oczywiście nie trzeba także od razu kupować najdroższych patelni do naleśników indukcja, jakie tylko znajdziemy. Spójrzmy jednak na kilka parametrów – czy rączka jest wygodna i się nie nagrzewa, czy powłoka jest oryginalna, czy patelnia posiada wymagane atesty oraz czy całość nie jest zbyt ciężka. Warto także ogólnie spojrzeć czy estetyka danej patelni do naleśników indukcja nam odpowiada.

Patelnie do naleśników na indukcję kupisz na cookstore.pl