Skip to content Skip to footer

Dieta na 2000 kcal – co warto wiedzieć?

Wraz z rosnącą świadomością na temat zdrowego trybu życia i efektywnego odchudzania, popularność zyskuje dieta 2000 kcal. Ze względu na odmienne zapotrzebowanie energetyczne taki jadłospis może być dla poszczególnych osób sposobem na redukcję lub utrzymanie wagi. Co należy wiedzieć na ten temat?

Dieta a zapotrzebowanie kaloryczne

Zapotrzebowanie kaloryczne dotyczy tego, ile energii dana osoba spala każdego dnia. Chudnięcie jest możliwe dzięki stworzeniu deficytu kalorycznego. W związku z tym redukcja masy ciała na diecie 2000 kcal będzie możliwa dla osób, których zapotrzebowanie to min. 2300 kcal.

Zależnie od trybu życia, cech fizycznych i kondycji zdrowotnej wspomniana ilość kalorii może pomóc w utrzymaniu wagi lub przybraniu na masie. Zapotrzebowanie kaloryczne dokładnie obliczy wykwalifikowany dietetyk.

Dieta 2000 kcal – co można jeść?

Przestrzegając takiej diety należy pamiętać o kontrolowaniu wagi i kaloryczności pożywienia. Nie ma tu jednak ograniczeń dotyczących rodzaju przyjmowanego pokarmu.

W przykładowych jadłospisach można odnaleźć wiele pomysłów na sałatki, kanapki, owsianki, koktajle i pożywne dania obiadowe. Warto pamiętać, że pokarmy na diecie powinny być smaczne i zapewniać uczucie sytości.

Co jeszcze jest ważne?

Omawiana dieta skłania do unikania wysokokalorycznych przekąsek. Wybór posiłków opierających się na nieprzetworzonych składnikach dodatkowo korzystnie wpływa na zdrowie. Podczas planowania diety nie można zapomnieć o dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych.