Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto stosować biopreparaty?

Biopreparaty to aktywne substancje biologiczne, które pomagają usprawnić działanie przydomowych oczyszczalni ścieków i szamb. Sprawiają, że ścieki nie raczą właścicieli domów nieprzyjemnym zapachem, a dodatkowo niszczą bakterie chorobotwórcze, między innymi takie jak znane wszystkim bakterie Coli czy salmonellę. Biopreparaty mają wiele zalet, a w tym tekście dowiesz się, dlaczego i do czego warto je stosować.

Jak działa preparat Biozym?

Preparat Biozym to naturalny sposób na pozbycie się szkodliwych substancji i nieprzyjemnego zapachu. Jednak w jaki sposób działa i jakim cudem może korzystnie wpływać na środowisko naturalne? Preparaty te działają dzięki mikroorganizmom, które rozwijają się na przykład w przydomowej oczyszczalni ścieków i żywią się tym, co znajduje się w ściekach: białkami, tłuszczami i węglowodanami. Aby jednak proces ten przebiegał właściwie trzeba postępować zgodnie z zaleceniami producenta, a nie wymyślać samemu zasady stosowania biopreparatów. Używanie ich nieregularnie lub w niewłaściwy sposób może skutkować całkowitą nieskutecznością, a ich zakup może skończyć się wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Preparat Biozym jest odporny na zmiany temperatury i szkodliwe działanie detergentów i dzięki temu może być stosowany w tych dość nieprzyjemnych warunkach. Preparaty te samodzielnie upłynniają osady stałe, rozkładają tłuszcze i udrażniają przewody kanalizacyjne, a więc robią wszystko, by oczyszczalnia dobrze działała i spełniała swoje zadanie przez długie lata.

Dlaczego warto stosować biopreparaty?

Jeśli mowa jest o stosowaniu preparatów Biozym w szambach czy przydomowych oczyszczalniach, trzeba wspomnieć o tym, że bez nich cały proces rozkładu byłby dłuższy i mniej skuteczny. Liczba bakterii, które występują w osadnikach gnilnych nie jest wystarczająca, więc biopreparaty są substancjami, które są wsparciem w rozkładzie ścieków. Przykładowo, gdy dość często stosuje się środki udrażniające kanalizacje, bakterie w osadnikach mogą nie poradzić sobie samodzielnie z rozkładem napływających związków chemicznych.

Preparaty Biozym mogą też przydać się wtedy gdy szambo przez jakiś czas stoi bezczynne lub wręcz przeciwnie, jest zbyt mocno obciążone napływającymi nieczystościami, bo wtedy dostarczenie bakterii z zewnątrz jest jedynym, co może uratować sytuację.

Biopreparaty – http://sklepekozet.pl/pl/c/Biozym/48 zmniejszają też objętość ścieków, bo oddzielają osady od płynów, a dodatkowo sprawiają, że zapach dochodzący z szamba nie jest tak intensywny, a czasem nawet wcale nie jest wyczuwalny. To natomiast sprawia, że nie trzeba tak często wywozić szamba i można na tym dość dużo zaoszczędzić.