Skip to content Skip to footer

Lakiery do paznokci – najważniejsze informacje

Lakiery do paznokci to dzisiaj jedne z częściej kupowanych w drogeriach kosmetyków. Jak jednak wybrać trwałe lakiery do paznokci? Które z nich najlepiej się sprawdzą? Jak w ogóle trzeba wybierać takie lakiery do paznokci? Wszystkie najważniejsze informacje o lakierach do paznokci znajdują się poniżej…

Czym są lakiery do paznokci?

Cóż, na to pytanie chyba tak w zasadzie nie trzeba odpowiadać. Lakier do paznokci to substancja, którą można spokojnie pokryć paznokcie. Co jednak jest istotne, dzisiaj na rynku dostępne są zarówno bardzo różne rodzaje, jak i kolory lakierów do paznokci.

Jakie można wyróżnić rodzaje lakierów do paznokci? Które z nich to trwałe lakiery do paznokci?

Jakie rodzaje dokładniej są obecnie dostępne? Mówiąc o nich, trzeba oczywiście wspomnieć o dość standardowych i zwykłych lakierach, które ciągle jeszcze doskonale się sprzedają. Wiadomo jednak, nie są one najbardziej trwałe na świecie. Chociaż zwykłe lakiery, ale renomowanych firm i dobrej jakości potrafią nawet długo się utrzymywać.

Co jest jeszcze na rynku? Otóż można wspomnieć nieco bardziej trwały lakier do paznokci, jakim jest lakier żelowy bez potrzeby utwardzania lampą UV.

Następnie już trwały lakier do paznokci to na pewno lakier hybrydowy. Cechuje się on tym, że musi być utwardzany w lampie UV. Co więcej, konkretniej rzecz ujmując, to konieczne jest tutaj w zasadzie zastosowanie aż trzech różnych lakierów, z których każdy z nich będzie się cechował nieco inną charakterystyką. Pierwszy to baza, następny daje kolor, zaś ostatni to warstwa wierzchnia.

Warto jeszcze wspomnieć o bardzo ciekawym rozwiązaniu, jakim jest de facto lakier do paznokci w wersji akrylowej. Nie jest on łatwy do nałożenia, nie wymaga lampy UV i jest doskonały do wydłużenia paznokcia, szczególnie na tipsie. Z kolei lakiery – żele wymagają już UV i można je zastosować do wymodelowania płytki obgryzionego i średnio ładnego paznokcia.

Wracając jeszcze do zagadnienia, jakim są kolory lakierów do paznokci, to warto tu wspomnieć o tym, że w zasadzie absolutnie każdy ze wspomnianych powyżej rodzajów lakierów, posiada naprawdę bardzo różne kolory w swojej ofercie. W efekcie praktycznie możemy mieć na paznokciach dzisiaj wszystko, co tylko sobie wyśnimy. Jeśli danego koloru nie ma w normalnym sklepie, to warto zapytać w hurtowni.