Skip to content Skip to footer

Amatorska zabawa w animatora

Organizacja imprezy dla dzieci zawsze wiąże się z niepewnością, a czasami może być także okupiona zdenerwowaniem rodziców. Co przygotować, jak zaplanować zabawę, aby nasza pociecha nie zawiodła się i była zadowolona z urządzonego przyjęcia? Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ale zawsze możemy inspirować się pomysłami innych!

Nie każdy musi być wybitnym organizatorem

Jeśli nie czujemy się na siłach, aby podjąć się organizacji świetnej zabawy dla pociech, warto zlecić to profesjonalistom. Animatorzy to specjalnie wyszkolone osoby, które charakteryzuje wielka kreatywność, sumienne podejście, a także kreowanie ciekawych rozwiązań podczas zabawiania dzieci. Przedsięwzięcia, które będą wykonywać profesjonalni animatorzy nie są jednak czymś zarezerwowanym wyłącznie dla nich. Jeśli mamy wystarczająco dużo ochoty i determinacji, sami możemy zabawić się w „domowych animatorów” wdrażając mnóstwo pomysłów znanych z tzw. teatrzyków dla dzieci czy pokazów dla najmłodszych. W innych przypadkach możemy skorzystać z ich usług, pamiętając o ówczesnym sprawdzeniu firmy, na którą się zdecydujemy. Wybierajmy sprawdzone przedsiębiorstwa, które są wysoko oceniane w sieci i posiadają wiarygodne strony internetowe.

Sami również możemy zostać wspaniałymi animatorami – wystarczą tylko chęci

Jeśli chcemy nieco zaszaleć, możemy rzucić się na nieco głębszą wodę. To, co przyciąga uwagę najmłodszych to z pewnością warsztaty pacynek. Pokazy lalkarskie są znane na całym świecie i są prezentowane chociażby w teatrach dla dzieci. Jeśli nie mamy talentu aktorskiego, który niewątpliwie jest potrzebny przy organizowaniu takiego pokazu, można zawsze pozostać przy „pokazie cieni”. Zabawa światłem nie tylko znakomicie pobudza wyobraźnie, ale jest wielkim źródłem śmiechu i radości. Dzieci będą rozpoznawać wyświetlone na ścianie cienie, jako zwierzęta czy postacie z bajek. Jeśli posiadamy w domu projektor czy rzutnik, możemy także przygotować gotowe szablony dostępne w internecie. Dzieci będą zgadywać co znajduje się na poszczególnych obrazkach. Z pewnością będzie to ciekawe i niesztampowe rozwiązanie na przyciągnięcie uwagi najmłodszych podczas imprezy dla dzieci. Pomysłów jest oczywiście multum, wiele zależy od naszej wyobraźni.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju