Skip to content Skip to footer

Kubek papierowy – jaki wybrać?

Otwierasz kawiarnię i szukasz odpowiedniego kubka jednorazowego do kawy, którą chcesz serwować swoim klientom? A może jesteś właścicielem piekarni, który chce używać kubków papierowych do oferowania napojów na wynos, ale nie wiesz, jakie kubki wybrać? Oprócz logo i nadruku na papierowych kubkach należy się również zastanowić się nad materiałem. Kubki papierowe można znaleźć w różnych rodzajach — rozróżnia się między innymi kubki papierowe jedno- i dwuścienne.

Jednościenne papierowe kubki z nadrukiem

Jeśli mówimy o jednościennych kubkach papierowych, to już z nazwy można wywnioskować, że składają się z jednościennej tektury. Oznacza to, że do ich produkcji stosuje się pojedynczą warstwę tektury. Te rodzaje kubków papierowych są jednymi z najbardziej znanych i najczęściej stosowanych, ponieważ mogą być używane do wielu celów. Nadają się zarówno do gorącej kawy, jak i zimnego soku pomarańczowego. Są używane nie tylko do zimnych napojów, do których idealnie się nadają, ale także do ciepłych i gorących napojów.

Należy zaznaczyć, że takie kubki bardzo się nagrzewają, więc trzymanie ich może być dosyć niewygodne. W związku z tym w przypadku napojów gorących warto rozważyć zastosowanie uchwytów na kubki, w przeciwnym razie kubek musiałby być trzymany od góry.

Kubki dwuścienne

Nie ma tu jednej warstwy tektury, ale dwie, czyli dwukrotnie więcej. Papierowe kubki z podwójnymi ściankami są idealne, jeśli oferujesz ciepłe napoje i chcesz, aby przez długi czas utrzymywały swoją temperaturę. Kubki papierowe z podwójnymi ściankami są wygodne w trzymaniu, ponieważ dzięki podwójnej warstwie boki kubka papierowego nie nagrzewają się tak szybko, jak to zwykle ma miejsce w przypadku kubków jednościennych.

Co wybrać — jednościenny czy dwuścienny kubek jednorazowy do kawy?

Na to pytanie można odpowiedzieć wtedy, gdy jako firma już wiesz, do czego chcesz używać swoich papierowych kubków. Najpierw musi być jasne, czy chcesz napełnić papierowe kubki na przykład gorącą kawą, czy też chcesz podawać je z zimnymi napojami.

Jeśli Twoja firma serwuje zarówno zimne, jak i gorące napoje, kubki papierowe z pojedynczą ścianką są lepszą opcją niż te z podwójnymi ściankami, ponieważ są tańsze i ostatecznie spełniają wszystkie zadania papierowego kubka.

Jednak papierowy kubek z pojedynczą ścianką nie utrzymuje ciepła tak długo, jak kubek z podwójnymi ściankami. Dzięki podwójnej warstwie tektury ciepło jest przechowywane dwa razy dłużej. Ponadto papierowe kubki z pojedynczą ścianką nie są wygodne do trzymania, gdy są wypełnione cieplejszymi napojami. W większości przypadków wiąże się to z koniecznością użycia uchwytu na kubek, aby klient mógł wygodniej trzymać kubek. Kubki papierowe z podwójnymi ściankami są natomiast wygodne w trzymaniu, ponieważ powietrze pomiędzy podwójną warstwą tektury utrudnia ogrzanie boków kubka.