Jak zbudowane są składane kontenery?
Magazynowanie oraz transport produktów ciekłych od zawsze stanowił w logistyce źródło wielu problemów. Na szczęście obecnie na rynku dostępne są nowoczesne kontenery składane, które pozwalają rozwiązać większość z nich. W jaki sposób są skonstruowane składane paletopojemniki?
Budowa składanych paletopojemników
Składany paletopojemnik IBC powstał z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu może służyć przez wiele lata bez śladów zużycia. Bardzo duże znaczenie ma również to, że materiał ten może być wykorzystywany do transportu żywności. Pojemnik posiada specjalne zawiasy, dzięki którym można go złożyć, kiedy jest pusty. Kontener można również otworzyć, aby dostać się do jego wnętrza i przeprowadzić staranną dezynfekcję. Paletopojemniki IBC wyposażone zostały również w specjalistyczne otwory drenażowe, dzięki którym można błyskawicznie usunąć z nich wodę i osuszyć je po dezynfekcji. Plomby na kontenerach zabezpieczają je natomiast przed rozszczelnieniem i przed dostępem niepowołanych osób.
Zastosowanie paletopojemników
Opisujące kontenery składane IBC wymiary sprawiają, że opakowania te są w stanie pomieścić do około 1000 litrów cieczy. Dzięki tak dużej pojemności doskonale sprawdzają się one w każdej branży. Paletopojemniki IBC są wykorzystywane między innymi w branży spożywczej, ponieważ użyte do ich produkcji tworzywo sztuczne nie wchodzi w żadne reakcje z żywnością. Kontenery tego rodzaju doskonale sprawdzają się również w branży kosmetycznej, chemicznej, a także w branży farmaceutycznej. Oczywiście nie bez znaczenia jest także łatwość, z jaką można czyścić kontenery składane oraz uzyskiwana dzięki nim oszczędność miejsca.
Czy warto inwestować w kontenery składane?
Opakowania takie jak kontenery składane cieszą się bardzo dużą popularnością przede wszystkim ze względu na daleko idącą oszczędność przestrzeni w magazynie lub w samochodzie transportowym, na jaką pozwalają. Złożone paletopojemniki zajmują o 60% mniej miejsca, natomiast również w czasie pełnego załadowania mogą być one ustawiane jeden na drugim, co pozwala na optymalizację wielu procesów logistycznych. Szczelne i wytrzymałe na urazy mechaniczne pojemniki skutecznie zabezpieczają towary przewożone w ich wnętrzu.