Skip to content Skip to footer

Duże buty damskie – gdzie ich szukać?

Kobiety o dużym rozmiarze obuwia często spotykają się z problemem braku butów w odpowiednim rozmiarze w sklepach. Gdzie kupować obuwie w takim przypadku? Gdzie udać się po modne kolekcje w dobrym rozmiarze? Koniecznie zostań z nami i zapoznaj się z poniższym tekstem, w którym omówimy miejsca, gdzie znaleźć można wymarzone obuwie w dużym rozmiarze. Zapraszamy do lektury!

Duże buty damskie – outlet

Rzadko spotykany rozmiar stopy może mieć także liczne zalety, wystarczy, że udamy się od outletu. Outlety występują zazwyczaj pod postacią konglomeratów dużej ilości sklepów. Są to punkty, w których znajdziemy oryginalne produkty danych marek pochodzące jednak ze zwrotów lub końcówek serii. Najczęściej są one również w bardzo atrakcyjnych cenach.

Mając wyjątkowo duży rozmiar obuwia możemy liczyć na to, że znajdziemy w outletach sporo perełek po okazyjnych cenach, podczas gdy produkty w standardowych numerach, takich jak 38 czy 39 nie zostaną w sklepach jako końcówki serii. Warto więc udać się na polowanie do tego typu miejsc.

Zakupy online

Kolejnym miejscem, w którym z pewnością znajdziemy duże buty damskie jest Interent. Zresztą, jeżeli nie zdołamy czegoś znaleźć w Internecie, to oznacza to, że dana rzecz nie istnieje i tej zasady powinnyśmy się trzymać. Za pośrednictwem sieci bez wątpienia wpadniemy na piękne modele butów w dużym rozmiarze, które przypadną nam do gustu.

Oczywiście dużym minusem jest brak możliwości przymierzenia danych butów przed ich zakupem, co w przypadku tej części garderoby jest wyjątkowo kłopotliwe. Nie ma bowiem nic gorszego od niewygodnego obuwia. Na całe szczęście, obecnie większość sklepów internetowych może pochwalić się bardzo sprawnymi procedurami dotyczącymi zwrotów i wymian niepasujących produktów.

Sklepy z odzieżą używaną

Ostatnią opcją, z której możemy skorzystać są sklepy z odzieżą używaną, tzw. second handy lub lumpeksy. Często znaleźć w nich można bowiem prawdziwe perełki za naprawdę niewielkie kwoty. Dodatkowym plusem jest to, że nie spotkamy na ulicy kobiety w takich samych butach, co często ma miejsce, kiedy zdecydujemy się na zakup ubrania z sieciówki.

Niektórych z nas mogą jednak brzydzić używane buty. Jest to całkowicie normalne. Warto zaznaczyć jednak, że w second handach często możemy znaleźć także całkowicie nowe modele, posiadające jeszcze metki. Jeżeli jednak spodobają nam się duże buty, które były już używane, warto wymienić w nich wkładkę, co z pewnością zapewni nam większe poczucie komfortu i sprawi, że będziemy spokojnie mogły je nosić.