Skip to content Skip to footer

Jak zaaranżować ogród krok po kroku?

Pięknie zaaranżowany ogród to rewelacyjna opcja zarówno pod względem możliwości zrelaksowania się na łonie natury jak i element ozdobny domu. W związku z tym warto włożyć w niego trochę pracy. W tym artykule podpowiemy jak zaaranżować ogród krok po kroku.

Przede wszystkim roślinność

Jak wiadomo roślinność to podstawa każdego ogrodu. To ona nadaje mu niepowtarzalnego wyglądu i sprawia, że prezentuje się wyjątkowo. W sklepach ogrodniczych dostępne są różnorodne rodzaje kwiatów, drzew i krzewów, a co za tym idzie możliwości ich wyboru jest naprawdę sporo.

W związku z powyższym warto zainwestować w kilka drzew. Mogą być to te standardowe jak i bardziej egzotyczne. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji i upodobań. Kolorowe kwiaty również powinny znaleźć się w naszym ogrodzie. Niektórzy sadzą je bezpośrednio w ziemi inni wykorzystują w tym celu ozdobne donice nią wypełnione. Krzewy w niektórych przypadkach stanowią alternatywę dla drzew jednak warto uwzględnić jedno i drugie.

Elementy ozdobne w ogrodzie

W tym wypadku najczęściej stosowane są oczka wodne, skalniaki i wysepki oraz wiaty ogrodowe. W przypadku tych pierwszych wymagają one sporo pracy zarówno jeśli chodzi o ich wykonanie, jak dbanie o czystość. Skalniaki i wysepki wokół domu obkładane są z reguły kamieniami ozdobnymi oraz obsadzane roślinnością.

W przypadku elementu wystroju ogrodu, do którego zaliczyć możemy wiaty ogrodowe pełnią one zarówno funkcje dekoracyjne jak i praktyczne. Mogą zapewnić ochronę przed słońcem jak i również przed deszczem. Dzięki temu w sytuacji, kiedy ten ostatni nas zaskoczy w trakcie biesiadowania, możemy z powodzeniem schronić się pod taką wiatą.

O czym jeszcze warto pamiętać podczas aranżacji ogrodu

Istotnym jest również miejsce, w którym będziemy mogli spocząć i się zrelaksować. Idealnie w tym temacie sprawdzą się komplety wypoczynkowe zarówno te drewniane, jak i wykonane np. z ratanu. Ponadto wiele osób decyduje się na umieszczenie w ogrodzie huśtawki czy hamaka. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb. Nie mniej jednak rynek obfituje w różnorodne rodzaje tego typu produktów, w związku z czym możemy mieć trudność w podjęciu ostatecznej decyzji, który z nich będzie odpowiadał nam najbardziej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw