Skip to content Skip to footer

Domeny – informacje ogólne

Podstawową sprawą w zakresie tworzenia własnej strony internetowej jest wybór i zakup odpowiedniej domeny. Pojawia się jednak pytanie, jakie domeny warto kupować? Czym one powinny się charakteryzować?

Wartość domen

To, co przede wszystkim polecane jest do sprawdzenia, to wartość danej domeny. Warto bowiem zaznaczyć, że można kupić domeny nowe oraz stare. Niektóre z podanych niżej parametrów będą się odnosiły tylko do domen starszych, niemniej jednak warto krótko je poznać.

Generalnie zatem ujmując sprawę, należy wspomnieć, że im starsza domena, tym lepiej. Niemniej jednak tylko i wyłącznie pod warunkiem, że pozycjonowanie domeny przebiegało prawidłowo. Ponadto im krótsza i ciekawsza nazwa domeny, tym jej wartość także rośnie. Oczywiście wiele także zależy od sektora, którego dotyczy dana strona internetowa. Jeśli witryna porusza zagadnienie podróży, mody czy biznesu, to na pewno będzie wyróżniała się nieco wyższą ceną.

Warto jeszcze dodać, że obok pozycjonowania domeny, bardzo istotne jest także jej linkowanie oraz ruch na stronie. Linkowanie odnosi się do ilości innych witryn czy miejsc w przestrzeni wirtualnej, które kierują na nasz adres internetowy. Ruch na stronie zaś to ilość osób, które przeglądają daną witrynę.

Domeny Google

Często zastanawiając się nad tym, jakie domeny kupować, pojawia się nam także zagadnienie domeny Google. O co tu chodzi? Otóż ostatnimi czasy Google zaczęło sprzedawać swoje miejsce na szybkich serwerach. Co tutaj jednak trzeba stanowczo podkreślić to fakt, że pozycjonowanie domeny Google także jest konieczne. Sam fakt, że jest to domena Google nie zwalnia nas z odpowiadania za nią, z pozycjonowania jej i nie zapewnia nam żadnego miejsca w wynikach wyszukiwania.

Wartość domeny Google

Skoro jednak domeny Google są dość nową sprawą, to jak ocenić wartość domeny Google? Otóż tu jej wartość zawarta jest w nieco innych sprawach, które także decydują o tym, jakie domeny kupować.

Przede wszystkim ponownie wracamy do nazwy strony internetowej. Tu Google posiada naprawdę wiele możliwości ciekawych stron internetowych, których nazwa przyciągnie uwagę wielu klientów. Ponadto wyższa wartość domeny Google zależy także od doskonałej jakości serwerów Google, których szybkość gwarantuje nam brak problemu z szybkością ładowania się strony internetowej. Ponadto warto jeszcze dodać, że domeny Google są zintegrowane z wieloma programami i aplikacjami.

Szkodliwe domeny wg Google | Marketing dla Ludzi