Skip to content Skip to footer

Alkomaty profesjonalne dla policji i firm prywatnych

Wybranie profesjonalnego alkomatu nie jest prostym zadaniem zwłaszcza, że na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które umożliwiają sprawdzenie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Na półkach sklepowych dostępne są nie tylko alkomaty półprzewodnikowe i elektrochemiczne.

Czym wyróżniają się alkomaty półprzewodnikowe?

Dla prywatnych kierowców najtańszym rozwiązaniem są alkomaty półprzewodnikowe. Mowa tutaj oczywiście o urządzeniach z wbudowanym czujnikiem półprzewodnikowym, który skupia się na analizie cząsteczek etanolu zgromadzonego w wydychanym powietrzu. Jeżeli alkomat jest prawidłowo użytkowany to możliwe jest wykonanie od 300 do nawet 500 pomiarów bez potrzeby kalibrowania sprzętu. Pamiętać należy także o tym, że tańsze alkomaty półprzewodnikowe mogą być niestety wrażliwe na zmiany temperatury i wilgotności. Wadą może okazać się także potrzeba częstej wymiany baterii.

Alkomaty elektrochemiczne – co trzeba wiedzieć?

Chemiczny alkomat policyjny z atestem jest urządzeniem nowej generacji. Specjalny czujnik elektrochemiczny dokonuje precyzyjnego pomiaru ilości molekuł alkoholu w wydychanym powietrzu. Alkomaty tego typu zapewniają zdecydowanie bardziej obiektywny odczyt, który obarczony jest mniejszym błędem. Elektrochemiczne Alkomaty profesjonalne nie reagują na pokarmy i papierosy. W dzisiejszych czasach większość służb mundurowych korzysta właśnie z alkomatów elektrochemicznych, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.

Nowoczesne alkomaty z sensorem spektrofotometrycznym?

Najdroższym rozwiązaniem są oczywiście spektrofotometryczne alkomaty profesjonalne, które obrazują zdecydowanie najbardziej dokładne wyniki. Wyniki uzyskane z alkomatów spektrofotometrycznych bez problemu mogą być wykorzystywane jako dowody w sprawach sądowych. Jeżeli chodzi o mechanizm działania alkomatów policyjnych to opiera się on na infraczerwieni. Do największych zalet można zaliczyć wysoką wytrzymałość oraz odporność na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne. Profesjonalny alkomat policyjny doskonale sprawdzi się także w trudnych warunkach zewnętrznych. Dla wielu użytkowników dużym atutem jest niska częstotliwość wykonywania kalibracji. Jest to idealny wybór dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o serwisowaniu i wymianie baterii.