Skip to content Skip to footer

Jak ferie to tylko w Ustroniu

Ustroń od lat cieszy się dużą popularnością wśród turystów ze wszystkich stron Polski. To miejsce, gdzie naprawdę można odpocząć, zregenerować się, pozwiedzać, poobcować z naturą oraz skorzystać z różnych sportów zimowych. Wiele hoteli, pensjonatów oraz prywatnych kwater zachęca atrakcyjnymi cenami o każdej porze roku. Dlaczego warto pomyśleć o tym kierunku planując ferie zimowe lub wakacje dla całej rodziny? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Ustroń – to warto zobaczyć

Ustroń to miejsce klimatyczne, słynące z wielu szlaków górskich, stoków oraz atrakcyjnych miejsc do zwiedzania. Ponadto, miasto posiada bardzo rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych. Najbardziej popularny jest Międzynarodowy Szlak Rowerowy GreenWace Kraków – Morawy – Wiedeń. Wszyscy fani dwóch kółek koniecznie muszą go zobaczyć i wypróbować. Bardzo popularny jest także Leśny park niespodzianek, gdzie można spotkać swobodnie biegające dziki, jelenie i sarny. Posiada on kilka ścieżek edukacyjnych i widokowych.

2. Pyszne, lokalne jedzenie

To raj dla wszystkich smakoszy. Tylko tu turyści skosztują pysznej, świeżej ryby ze wszystkim tym, co oferują okoliczne lasy (grzyby, borówki, jeżyny). Ustroń to również raj dla miłośników dziczyzny. Wiele kucharzy w okolicznych gospodarstwach oferuje bardzo bogate menu, które na pewno zaskoczy i zadowoli nie jednego krytyka kulinarnego.

3. Gdzie spać?

Wiele pensjonatów, hoteli oraz kwater prywatnych zachęca klientów dobrymi cenami oraz komfortowymi pokojami z pięknymi widokami na góry. Ustroń noclegi tanie można wykupić w każdym okresie. Latem – są to bardzo atrakcyjne ceny. Zimą – ceny są zdecydowanie niższe niż w innych górskich miastach. Ciekawostką jest to, że ustroń pensjonaty oferuje również na różnych poziomach. Są to miejsca tak klimatyczne, że wiele osób na nocleg wybiera tylko te miejsca. Jeżeli planujemy wyjazd latem lub zimą, rezerwacji należy dokonać jak najwcześniej. Dlaczego? Wbrew pozorom jest to bardzo odwiedzane przez turystów miasto. Ustroń noclegi tanie oferuje także teraz – zimową porą, kiedy to przeżywa oblężenie narciarzy i fanów zimowych sportów.

Noclegi w ustroniu są przede wszystkim bardzo komfortowe i wygodne. Ustroń pensjonaty są na to najlepszym dowodem, gdyż klienci kochają ten klimat górski, to świeże powietrze oraz ta niezwykłą gościnność.