Skip to content Skip to footer

3 filary dbania o cerę naczynkową

Cera naczynkowa w jakimś stopniu na pewno jest cerą problematyczną. Jej głównym problemem będą popękane naczynka, przypominające sieć drobnych czerwonych pajęczych nici, szczególnie mocno uwidaczniającą właśnie na skórze twarzy. Jak o taką cerę dbać, by nie pogorszyć jej stanu? Trzy poniższe rozwiązania na pewno pomogą się nią zaopiekować.

1 – delikatna pielęgnacja

Co prawda te wszystkie kremy czy sera raczej nie będą w stanie trwale zamknąć naczynek, ale one mają przede wszystkim nie pogłębiać problemów. Pielęgnacja powinna być jak najbardziej delikatna i naturalna. Warto oprzeć ją na kosmetykach hipoalergicznych, w których składach nie ma zwykle konserwantów, alkoholu, barwników i innych substancji drażniących.

Zamykanie naczynek może natomiast odbyć się przy zastosowaniu paru szczególnych substancji, takich jak kwas hialuronowy, polifenole oraz witamina K. Ponadto warto sięgnąć po peelingi chemiczne, oparte na kwasach owocowych, które pięknie złuszczą martwy naskórek.

2 – ochrona przed słońcem

Cera naczynkowa jest cerą wrażliwą, która w żadnym wypadku nie powinna być wystawiana na działanie słońca. Przed tym słońcem należy ją koniecznie chronić i to nie tylko podczas lata, ale dosłownie przez cały rok, niezależnie nawet od warunków panujących na zewnątrz. To, że promieni słonecznych za bardzo nie widać, nie znaczy wcale, że nie mają one kontaktu ze skórą.

Warto też pamiętać o tym, że każdy filtr przeciwsłoneczny traci swoje właściwości na skórze mniej więcej po trzech godzinach. Kosmetyk ten powinien być regularnie dokładany w ciągu dnia, zwłaszcza przy spędzaniu czasu na zewnątrz.

3 – wykorzystanie zabiegów

Efekt całkowicie zamkniętych naczynek można jednak uzyskać tylko i wyłącznie przy pomocy bardziej specjalistycznych zabiegów kosmetycznych i zabiegów medycyny estetycznej. Na pewno warto wspomóc nimi naturalną domową pielęgnację, ochronę przeciwsłoneczną i odżywczą dietę.

Wśród zabiegów mających zagwarantować zamykanie naczynek występują metody takie jak: galwanizacja, drenaż limfatyczny, jonoforeza oraz różnego rodzaju masaże. W domowych warunkach warto natomiast korzystać z maseczek i ampułek wyposażonych w lepsze substancje aktywne. Działają one znaczne silniej niżeli zwykłe kremy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.