Skip to content Skip to footer

Złote zasady producenta kalendarzy książkowych

Kalendarze książkowe mają wiele ciekawych zalet. Jedną z nich jest to, że można je – w zależności od potrzeb – całkowicie spersonalizować. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie, że na tym właśnie kończą się atuty tychże kalendarzy, ale na tym nie koniec. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry kalendarz książkowy?

Forma osobista

Niewątpliwą zaletą „kalendarzy w książce” jest ich osobista wartość. Często są one stworzone przy współudziale z wybraną osobą lub marką, które nadają im wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru. Co więcej, producent kalendarzy książkowych dokłada zwykle wszelkich starań, aby stały się one źródłem inspiracji dla ich użytkowników.

Mówiąc wprost – typowy kalendarz książkowy musi swojego użytkownika zainteresować. Musi być to przedmiot, który będzie się otwierać z niekłamaną przyjemnością. Dzięki temu będzie on spełniał powierzoną mu rolę, którą jest pomoc w zorganizowaniu dostępnego czasu. Nawiasem mówiąc, z kalendarzy książkowych ucieszą się zwłaszcza ci, którzy wciąż mają go za mało!

Czytelny i przejrzysty

Każdy producent kalendarzy książkowych powinien dołożyć wszelkich starań, aby jego produkty (czy też może dzieła?), charakteryzowały się czytelną i przejrzystą formą. Najlepszym rozwiązaniem pozostają kalendarze rozpisane w wariancie dziennym, w którym każda strona jest przypisana do określonego dnia.

Warto przy tym zauważyć, że przystępny i przyjazny kalendarz nie ogranicza swej roli wyłącznie do organizacji czasu pracy. Wręcz przeciwnie – kalendarz dzienny zawiera mnóstwo informacji na temat każdego dnia. Mowa tu oczywiście o godzinie wschodu i zachodu Słońca, imieninach, maksymie na każdy dzień i wielu innych, podobnych informacjach.

Mądre słowo dla każdego

Funkcjonalny kalendarz książkowy powinien też zawierać różne ciekawe, inspirujące informacje. Jeśli ma on formę ekskluzywną, to powinny one być bezpośrednio związane np. z celebrytą lub wybraną marką. Nic więc dziwnego, że producent kalendarzy książkowych projektuje je również jako swoiste narzędzia reklamowe.

Podsumowując, kalendarz książkowy ma inspirować i motywować. Co więcej, musi udostępniać użytkownikowi szereg niezbędnych danych, a także pomagać w organizacji wolnego czasu. Dzięki temu, jest to przedmiot do którego zagląda się z niekłamaną przyjemnością.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Ateko.pl.