Skip to content Skip to footer

Zakupy przez Internet

Do niedawna, aby stać się właścicielem wymarzonej książki, nowego telewizora, dizajnerskich mebli czy choćby butów należało odwiedzić większe miasto i spędzić wiele godzin przeglądając propozycje sklepów i marketów. Obecnie coraz częściej korzysta się z ofert internetowych. Zakupy takie pozwalają wybrać z większej ilości ofert, porównać ceny i zaoszczędzić czas.

Czy przez Internet jest taniej?

Mimo rosnącego zainteresowania taką formą zakupów, część klientów uważa, że taka forma nabywania przedmiotów jest mniej bezpieczna, bardziej podatna na oszustwa a do tego droższa, bo powiększona o koszty wysyłki. Zapomina się, że paczki kurierskie są ubezpieczone, a najtańsza paczka kosztuje zaledwie kilka złotych. Jeśli więc policzy się koszt dojazdu do miasta, czas spędzony na zakupach oraz marże sklepowe, okaże się że nawet zlecając wysyłki kurierskie towar kupiony w Internecie będzie przynajmniej o kilka procent tańszy.

Co warto kupić przez Internet?

W przypadku drobnych zakupów cena przedmiotu oraz koszt wysyłki mogą faktycznie wyglądać na mniej opłacalne, zwłaszcza gdy produkt jest dostępny w najbliższym sklepie stacjonarnym. Jeśli jednak decydujemy się na zakupy wielkogabarytowe, to nawet kupując je w sposób tradycyjny, zapłacilibyśmy za transport, czasem nawet więcej niż za paczki kurierskie. W takich sytuacjach wysyłki kurierskie ze sklepu internetowego są duże lepszym rozwiązaniem. Otrzymujemy bowiem gwarancję sklepu, platformy zakupowej oraz firmy kurierskiej, nawet w razie uszkodzenia przesyłki w transporcie, mamy gwarancję zwrotu kosztów lub ponownej przesyłki towaru. Dotyczy to zarówno mebli jak i dużego sprzętu AGD, gdzie dodatkowo można zlecić wniesienie produktu w konkretne miejsce.

Drobne zakupy

Wiele osób kupuje internetowo także drobne przedmioty, zwłaszcza te unikalne, tworzone przez rękodzielników. Często wówczas sprawdza się najtańsza paczka, której cena nie przekracza kosztów kupowanego przedmiotu. Podobnie ma się w przypadku zakupu książek, gier, materiałów papierniczych, ubrań, czyli produktów, które nie wymagają specjalnego traktowania w transporcie i można pozwolić sobie na oszczędność na wysyłce. Dodać jednak należy, że taniej nie znaczy wcale gorzej. Firmy kurierskie prześcigają się w ofertach, by zadowolić klientów mających różne wymagania.