Skip to content Skip to footer

Zabiegi kosmetyczne

Coraz większą sławą cieszą się zabiegi kosmetyczne wykonywane nie tylko na twarz, ale również na całe ciało. Wszystko to za sprawą postępu i obniżenia kosztów wykonywania pozycji z oferty salonów piękności. Pójście do kosmetyczki stało się już czymś dostępnym dla każdego, a nie tylko dla lepiej sytuowanych.

Co daje zabieg na twarz

Istnieje cały wachlarz różnych zabiegów na twarz. Różnią się ze względu na działanie, przeznaczenie i typ. Dzięki temu można jeszcze bardziej zindywidualizować i dopasować do potrzeb cery. Do zabiegów peelingujących można zaliczyć zabiegi kwasami. Ze względu na rodzaj cery, porę roku oraz naturalne predyspozycje stosuje się różnego rodzaju kwasy o różnym stężeniu. Zabiegi te powinny być wykonywane przez profesjonalistów, ponieważ źle wykonane mogą wręcz uszkodzić cerę. Poparzenia kwasami wynikające z ich nieprawidłowego stosowania mogą być bardzo poważne, a rekonwalescencja bardzo długa. Dlatego też zaleca się wykonywanie tego typu zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetycznym, a nie w warunkach domowych.

Zabiegi kwasami przygotowanie

Zabieg z wykorzystaniem różnych kwasów nie polega jedynie na ich nałożeniu, a potem zmyciu. Najpierw trzeba odpowiednio oczyścić i przygotować cerę, potem w sposób prawidłowy nałożyć kwasy, zmyć je i zastosować resztę odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Pominięcie lub złe wykonanie któregoś z kroków może źle się skończyć dla cery. przed przystąpieniem do działania, kosmetyczka najpierw przeprowadza z klientem lub klientką krótką ankietę, która będzie przydatna w ustaleniu preparatów.

Bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów

Zabiegi wykonywanie w profesjonalnym gabinecie są przeprowadzane na atestowanych i certyfikowanych kosmetykach i preparatach. Nie ma tutaj nawet mowy o jakimkolwiek niebezpiecznym lub kontrowersyjnym składniku. Wszystkie preparaty są przetestowane klinicznie i dermatologicznie. W przeciwieństwie do preparatów zamawianych z przeznaczeniem do domowych zabiegów, które mogą wyrządzić ogromną krzywdę cerze, która będzie przez długi czas dochodziła do swojego normalnego stanu.

Dbałość o wygląd i zdrowie to nie tylko sposób na pielęgnację ciała ale również dobrego samopoczucia. Regularnie wykonywanie profesjonalnych zabiegów może na stałe podnieść samoocenę i sprawić, że dana osoba dużo lepiej się czuje we własnej skórze. Zabiegi kosmetyczne polecane są zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.