Skip to content Skip to footer

Usterka? Do usunięcia natychmiast

Branża remontowa ma się dobrze i nic nie wskazuje na to, aby miała się załamać. Mieszkań buduje się coraz więcej i ktoś musi je remontować. Remonty mieszkań na Śląsku oraz w innych częściach kraju są bardzo powszechne. A fachowcy przez duże „F” są poszukiwani bezustannie.

Czego oczekuje się od fachowca?

Każdy klient ma inne oczekiwania jeśli chodzi o remont swojego domu. Niektórzy oczekują naprawdę ogromnie wysokiej jakości wykonywanych usług. I mają do tego oczywiście prawo, trzeba jednak liczyć się z tym, że takie usługi są bardzo drogie.

Na pewno klienci docenią, jeżeli fachowcy zostawią po sobie czyste mieszkanie i posprzątają, nawet jeśli nie na błysk, to przynajmniej, że zostawią remontowane powierzchnie w przyzwoitym stanie. Doceniana jest również kultura osobista fachowców – dzisiaj nie akceptuje się już przeklinania czy wulgarnego zachowania. Coraz częściej patrzy się i na to zatrudniając ekipę.

Wyzwanie: usterka

Całkiem niedawno w telewizji mogliśmy oglądać program, który całkowicie zdradzał niewiedzę i brak doświadczenia fachowców, którzy nigdy nie powinni w ten sposób siebie określać. Były to osoby, które co prawda posiadały firmy zarejestrowane w branży usług remontowych, jednak nigdy nie powinny tego robić.

Telewizyjny program pokazywał czarno na białym, jak nie powinny wyglądać usługi remontowe i budowlane. Za coś takiego wstyd wziąć nawet złotówkę, a niektórzy liczyli na ogromne pieniądze i na to, że klient w ogóle nie zorientuje się za co płaci i jak powinna wyglądać praca wykonana dobrze.

Remont łazienki w Katowicach

Kiedy chcemy wyremontować nasze mieszkanie i mieszkamy na Śląsku, możemy liczyć na usługi na naprawdę wysokim poziomie. Coraz więcej fachowców zdaje sobie sprawę, że nie mogą poprzestać na wiedzy, jaką zdobyli kilka bądź kilkanaście lat temu – w branży remontowej także trzeba nieustannie się dokształcać i poznawać nowe trendy. Trzeba w 100% odpowiadać na potrzeby klientów i wiedzieć, o czym klient mówi, aby nie dać plamy – dosłownie i w przenośni.

Każdy remont mieszkania na Śląsku to dla właściciela stres. Dla ekipy remontowej – również. Każdy zawód niesie z sobą pewne ryzyko. Ekipa remontowa decyduje się na wykończenie mieszkania bądź remont rzeczy materialnej o ogromnej wartości. To duża odpowiedzialność. Warto mieć tego świadomość decydując się na pracę w takim zawodzie. Oczywiście jest to też praca bardzo satysfakcjonująca – również finansowo. Usuwanie usterek czy przygotowywanie mieszkania do zamieszkania – to świetna sprawa.