Skip to content Skip to footer

Z jakiego materiału wyciskarka do owoców?

Wybierając wyciskarkę do owoców warto zwrócić uwagę nie tylko na jej design, parametry techniczne i cenę, ale również na materiał, z którego jest wykonana. Na rynku dostępne są tańsze wyciskarki z obudową plastikową oraz droższe modele z obudową metalową.

Na jaki materiał postawić?

Wyciskarki metalowe są najlepszym wyborem dla tych osób, które zwracają uwagę na design urządzenia. Godne polecenia są przede wszystkim wyciskarki wykonane ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Modele te są bardzo wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu czystości, dzięki czemu mogą służyć nawet przez kilka sezonów. Jedyną wadą metalowych wyciskarek jest ich waga, dlatego też przy większych modelach mogą pojawić się problemy z przemieszczaniem sprzętu.

Tańszym rozwiązaniem są wyciskarki z plastikową obudową, które mogą pochwalić się również niewielką wagą. Modele te są bardziej poręczne, dzięki czemu zarówno wyciskanie soków, jak i mycie sprzętu będzie wygodniejsze.

Jakie sitko wybrać?

Bardzo ważne jest to, aby postawić na porządne sitko. W tańszych wyciskarkach producenci niestety stosują jedynie podstawowe sito. W droższych modelach można znaleźć zdecydowanie więcej sit do wyboru. Z praktycznego punktu widzenia sito pełni rolę filtra do soków. Im mniejsze otwory w sitku, tym oczywiście bardziej klarowny sok można otrzymać. Sito z większymi otworami pozwala wycisnąć dość gęsty sok.

Wielu producentów oferuje do swoich urządzeń sita specjalistyczne. To właśnie dzięki nim można wyprodukować domowy ketchup ze świeżych pomidorów. Z praktycznego punktu widzenia im więcej sit do wyboru, tym lepiej.

Co powinna posiadać dobra wyciskarka?

Niezawodna wyciskarka do owoców powinna posiadać przydatną funkcję mycia wstępnego. Dzięki tej funkcji wystarczy wlać do specjalnej komory szklankę wody, a sprzęt automatycznie wypłucze wszelkie pozostałości po owocach i warzywach. Mycie wstępne znacząco ułatwi utrzymanie wyciskarki w idealnej czystości.

Przydać może się również bieg wsteczny. Ta dodatkowa funkcja może okazać się bardzo przydatna w awaryjnych sytuacjach. Niestety nawet niewielka pestka może zatrzymać wysokiej jakości sprzęt, dlatego też bieg wsteczny, może rozwiązać cały problem. Dobra wyciskarka do owoców to inwestycja na lata, dlatego też nie warto na niej oszczędzać.

Wyciskarki do owoców dostępne są w ofercie sklepuGastrosilesia.pl.