Skip to content Skip to footer

Z jakich materiałów szyte są suknie ślubne?

Każda kobieta marzy o tym, aby w dniu swojego ślubu wyglądać zniewalająco. Kluczową rolę w stylizacji panny młodej odgrywa odpowiednio dobrana suknia ślubna. Kreacja powinna wyróżniać się spośród innych i przyciągać uwagę gości i pana młodego.

Jakie można wyróżnić kroje sukien ślubnych?

Ze względu na coraz większe wymagania panien młodych powstaje coraz więcej krojów oraz stylów, w jakich wykonane są suknie ślubne. Pierwszym i najbardziej popularnym krojem sukni ślubnej jest oczywiście księżniczka. Charakteryzuje się ona bardzo rozłożystym dołem i bogatymi zdobieniami. Jak sama nazwa kroju wskazuje, panna młoda będzie mogła poczuć się w niej jak prawdziwa księżniczka. Ten krój idealnie będzie pasował do wesela w stylu glamour. Kolejnym rodzajem jest syrenka, której zadaniem jest podkreślenie figury panny młodej. Opinający materiał bardzo uwydatnia biust, biodra oraz talię panny młodej.

Bardzo popularną suknią ślubną jest również suknia o kroju literki A. Charakteryzuje się ona bardzo dopasowaną górą, która podkreśla ramiona i biust oraz rozszerzanym dołem. Model ten równoważy w harmonijny sposób proporcje sylwetki. Suknie o tym fasonie są niezwykle eleganckie, a wzbogacenie ich o koronkę lub kryształki doda im wyjątkowego charakteru. Suknia ślubna o tym kroju spełni wymagania każdej, nawet najbardziej wymagającej panny młodej.

Z jakich materiałów szyte są suknie ślubne?

Wiele materiałów, które używane są do szycia sukni ślubnych, są do siebie łudząco podobne. Różnią się jednak one swoimi właściwościami, takimi jak podatność na gniecenie czy sposobem układania się w ruchu. Jednak najbardziej popularnymi materiałami, które wykorzystywane są do sukien ślubnych, jest muślin, tiul, organza, atłas oraz satyna.

Jeżeli chodzi o muślin, tiul i organzę to świetnie sprawdzą się one do zwiewnych sukien ślubnych. Materiały te charakteryzują się tym, że są one niezwykle miękkie oraz elastyczne. Ponadto nadadzą niezwykłej lekkości sukience ślubnej. Natomiast atłas oraz satyna są ciężkimi, ale bardzo efektownymi materiałami. Najlepiej sprawdzą się one w sukienkach o kroju księżniczki.

Gdzie znaleźć najpiękniejszą suknię ślubną?

Odpowiedź nie jest prosta. Każda panna młoda powinna odwiedzić kilka salonów z sukniami ślubnymi, aby porównać fasony, kolory oraz materiały. To wtedy wybierze tą jedyną, w której będzie chciała pójść do ołtarza.

Najbardziej popularnym salonem sukien ślubnych w północnej Polsce jest https://www.agnesfashiongroup.pl/. Oferują oni bardzo duży wybór sukienek, dlatego też każda panna młoda znajdzie odpowiednią dla siebie.