Skip to content Skip to footer

Wakacje z psem nad morzem – czy to możliwe?

Wybieracie się z rodziną na wakacje, ale co z waszym czworonogiem? Zostawić u rodziców? Czy starsze osoby sobie z nim poradzą? Poszukać opiekuna? Trudno jednak powierzać pupila nieznajomej osobie. Lepiej znaleźć takie miejsca nad morzem, w których pies będzie mile widziany.

Domki nad morzem z psem – na co zwrócić uwagę?

Szukając domków nad morzem, w których będziecie mogli wypoczywać razem z psem, warto zwrócić uwagę na to, czy w pobliżu znajduje się plaża, na którą zwierzęta mają wstęp. W końcu i wy, i wasz czworonożny przyjaciel chcielibyście korzystać z długich spacerów, a tymczasem nie każdy plażowicz może być zadowolony na widok biegnącego w jego stronę wielkiego psiska! Ważne jest także, by teren letniska był ogrodzony. Niektórzy właściciele domków nad morzem informują, jak wielkie zwierzęta są w stanie przyjąć, a także oferują dla nich miejsce wybiegowe, wodę i różne przysmaki. Są miejsca, które przyjmą wasze czworonogi za darmo, są też takie, w których trzeba uiścić opłatę, ale okazuje się ona niewielka bądź przeznaczona na wsparcie zwierząt w schronisku.

Domki nad morzem akceptujące zwierzęta – gdzie szukać?

Przedstawimy wam kilka przykładów miejscowości, do których spokojnie możecie wybrać się na wakacje wraz z waszym czworonożnym przyjacielem. W Pobierowie w woj. zachodniopomorskim możecie zamieszkać z psem w domkach z bali (pobyt zwierzęcia w cenie) bądź też w ośrodku za niewielką dopłatą. W samej miejscowości znajduje się park linowy, oceanarium, papugarnia, a niedaleko w Trzęsaczu ruiny zabytkowego kościoła, w ciągu niespełna 150 lat prawie całkowicie zabranego przez morze. Inna propozycja to Morska Osada w miejscowości Pleśna zaledwie 8 km od Ustronia Morskiego. Na plażę prowadzi droga przez dziki las, gdzie wasz pies może się wyhasać do woli. Ośrodek akceptuje wszystkie psy, nawet te największe.

Domki nad morzem z psem oferują również ośrodki w Unieściu czy Wiciu w Zachodniopomorskiem. Co więcej, w tej drugiej miejscowości pobyt waszego pupila jest darmowy. Jeśli szukacie większych miejscowości, w swoje progi zapraszają domki w Jastarni. Nic tylko wyruszać na molo czy na zwiedzanie portu. Przyjazne dla małych i średnich psów są również domki letniskowe we Władysławowie. A atrakcje w słynnym Władku to chociażby aleja gwiazd sportu, port morski czy niedaleki rezerwat przyrody Słone Łąki. Pozostaje życzyć długich spacerów nad brzegiem morza wraz z waszym pupilem.