Skip to content Skip to footer

Kupujemy prysznic do łazienki

Choć prysznic jest fantastycznym elementem wyposażenia każdej łazienki, to jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak się go powinno kupować. Przykładowo na rynku dostępne są prysznice prostokątne, półokrągłe, z drzwiami przesuwanymi lub też uchylnymi. Powinno się więc przed podjęciem decyzji o wybraniu konkretnego modelu poznać wszystkie najważniejsze cechy pryszniców.

Jakie drzwi wybrać?

Wybieranie prysznica powinno się rozpocząć od tego, jak będą otwierane jego drzwi. Jest to sprawa wbrew pozorom naprawdę ważna z użytkowego, lecz również z wizualnego punktu widzenia. Co więc można polecić?Zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są drzwi przesuwane. Poruszają się one po specjalnej szybie wewnątrz kabiny prysznicowej, dzięki czemu nie zajmują wiele miejsca, a także są bardzo wygodne.Alternatywnym rozwiązaniem są drzwi uchylne, które otwierać się będą na zewnątrz, czyli w stronę łazienki. Są one bardzo wygodne, lecz pamiętać trzeba o tym, że wymagają dość sporo wolnej przestrzeni w łazience.

Materiał wykonania

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie da się zapomnieć podczas wybierania kabiny prysznicowej, jest materiał, z którego mają być wykonane jej szyby. Jak każdy wie, są one narażone nie tylko na duże ryzyko zniszczenia, lecz również podatne są na zabrudzenie.Co więc jest polecanego? Warto skusić się w pierwszej kolejności na model wykonany ze szkła hartowanego. Nie tylko łatwo utrzymać go w dobrej czystości, lecz dodatkowo jest on niezwykle mocny.

Jaki kształt kabiny prysznicowej wybrać?

Na sam koniec pozostaje bardzo ważna kwestia, o której również koniecznie trzeba pamiętać, czyli kształt całej kabiny prysznicowej. Co można w pierwszej kolejności polecić?Nie da się ukryć, że najciekawszym rozwiązaniem są Prysznice prostokątne. Nie tylko charakteryzują się dużą ilością miejsca wewnątrz, lecz dodatkowo zajmują bardzo mało przestrzeni w łazience. Jeśli ktoś ma bardzo ograniczoną ilość miejsca, poleca się wybranie modelu kwadratowego, który nadal będzie bardzo praktyczny, lecz jednocześnie będzie pasował w nawet najmniejszych łazienkach.