Skip to content Skip to footer

Wakacje nad morzem

Upalne lata sprawiają, że Polacy coraz chętniej decydują się spędzić wakacje nad Bałtykiem. W tym roku zrobią to jeszcze chętniej w związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa.

Domki do wynajęcia nad morzem – zalety

Dla tych, którzy nie lubią zgiełku, hałasu i cenią sobie prywatność, domki do wynajęcia zawsze były dobrą alternatywą. Dobrze wyposażone i w umiarkowanych cenach zapewniały udany pobyt. Ofert nigdy nie brakuje i można wynająć je na całym polskim wybrzeżu.

Wynajęty domek nad morzem zapewnia całkowitą swobodę, nie trzeba dostosowywać się do lokatorów w sąsiednim pokoju lub znosić gwar hotelowy. Większość domków do wynajęcia nad morzem zapewnia wszystko to, co posiadamy we własnych mieszkaniach. Do dyspozycji wynajmujących pozostaje kuchnia wyposażona w naczynia, kuchenkę, piekarnik umożliwiają przygotowywanie wszystkich posiłków. Domki wyposażone są także w sypialnie, salon oraz łazienkę. Wielkość domku można dostosować do ilości osób wynajmujących. Najczęściej jest on otoczony małym ogródkiem, który zapewnia odpoczynek na świeżym powietrzu.

Jak wynająć, by nie dać się oszukać

Nie ulega kwestii, że w tym roku domki do wynajęcia nad morzem będą cieszyć się szczególną popularnością. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia hotele i obiekty oferujące pokoje do wynajęcia pozostaną w okresie wakacyjnym zamknięte, ponieważ nie zapewniają odpowiednich warunków izolacji społecznej. Nie będą także możliwe wyjazdy zagraniczne z powodu zamknięcia granic.

Domki do wynajęcia nad morzem oferują warunki zgodne z obowiązującymi rozporządzeniami dotyczącymi pandemii koronawirusa.

Wzrost popularności domków do wynajęcia sprzyja pojawieniu się wielu oszustów, których nie brakowało już w poprzednich latach. Jak się przed nimi chronić?

Szukając domku do wynajęcia najlepiej jest korzystać ze sprawdzonych portali internetowych oferujących wynajem wakacyjny. To one dokonują wstępnej weryfikacji właścicieli. Kolejnym krokiem jest dokładne oglądnięcie zdjęć prezentujących domek i jego wyposażenie. Niestety tu dochodzi do największych przekłamań. W celu ich weryfikacji warto przeglądnąć kilka forów internetowych i poznać opinie osób, które wynajmowały wcześniej konkretny domek.

Na koniec pozostaje kontakt telefoniczny z właścicielem. W rozmowie trzeba przede wszystkim dokładnie ustalić zasady płatności. Czy w cenę od osoby wliczone są wszystkie opłaty, czy po pobycie trzeba będzie dodatkowo płacić za zużyty prąd, gaz i wodę. Koniecznie trzeba też poprosić o przesłanie wzoru umowy. Z niej wyczytamy formy zabezpieczenia interesów obu stron, powinny być równe.