Skip to content Skip to footer

Taboret w kuchni

Trudno sobie wyobrazić, aby w najbardziej wyszukanej kuchni, zabrakło kuchennego stołka. To siedzisko nawet jeśli nie znajduje się na liście pierwszych zakupów, w końcu okaże się potrzebne.

Do czego potrzebne są w kuchni stołki?

Stołki kuchenne popularność zdobyły w poprzednich dekadach – w malutkich kuchniach, gdzie ciężko było wygospodarować wolne miejsce na stół o niewielkich rozmiarach, taborety z powodzeniem zastąpiły krzesła. Służyły nie tylko jako siedziska – można było na nich w razie potrzeby stanąć, aby sięgnąć do wyżej powieszonych szafek, można było na nich coś postawić. Dziś, gdy powierzchnie kuchni są większe, taborety kuchenne nadal są potrzebne.

Stołki kuchenne

Generalnie różnią się wyglądem od stołków przeznaczonych do salonów czy przedpokojów, ale projektanci od designu zadbali, by ich wygląd był równie atrakcyjny. Wybór wzorów i kolorów stołków jest imponujący, toteż niezależnie od stylu posiadanej kuchni (retro, skandynawski czy nowoczesny), bez problemu można zaopatrzyć się w pasujący mebel. Największa popularnością cieszą się modele z tapicerowanym siedziskiem (oczywiście można zaszaleć i zakupić do kuchni taborety kuchenne z siedziskiem powleczonym tkaniną lub futrem). Po pierwsze dlatego, że są miękki i wygodne, a po drugie dlatego, że np. wysokiej jakości skóra ekologiczna tzw. skaju łatwo się zmywa i dłużej wygląda jak nowa. Podstawę siedziska stanowią nogi – czasem trzy, czasem cztery, czasem proste, czasem skrzyżowane, a czasem o finezyjnym kształcie. Mogą być powleczone warstwą chromu, mogą być malowane na różne kolory. Ciekawą formą zwrócą na siebie uwagę stołki kuchenne, które stanowią jednolity odlew z tworzywa sztucznego.

Stołki kuchenne a trendy

Moda lubi rządzić się swoimi prawami także wśród stołków. Ci, którym zależy na naturalnych materiałach, mogą do swoich kuchni zakupić taborety drewniane. Wielbiciele prostych form mogą wybrać pomiędzy stołkiem w kształcie pnia a modelem o nieskomplikowanej formie. Gdy trendy w aranżacji kuchni szybko się zmieniają, to właśnie dobór nowych i designerskich stołków pozwoli nam być na czasie.

Taboret jest lekki, zgrabny, stabilny. Można z niego uczynić akcent dekoracyjny w kuchni lub, gdy jest niepotrzebny, wsunąć po prostu pod stół.