Skip to content Skip to footer

Szereg różnorodnych zastosowań pianki polietylenowej

Wybór materiałów izolacyjnych czy termoizolacyjnych jest obecnie dość duży. Na uwagę zasługują szczególnie te lżejsze, łatwe w użyciu i bezproblemowe w późniejszej utylizacji. Ciekawą propozycją jest pianka polietylenowa, którą można nabyć np. w postaci arkuszy w różnych wymiarach.

Pianka w rolce do rur, paczek, sprzętu sportowego

Popularna Pianka polietylenowa producent której oferuje też szereg podobnych rozwiązań z polietylenu o różnej gęstości, stanowi materiał wykorzystywany powszechnie w bardzo wielu branżach. Jedną z nich jest budownictwo. W przypadku tworzenia konstrukcji od podstaw lub przeprowadzania remontów, często niezbędne jest położenie izolacji czy to przed wstrząsami i uderzeniami, czy to hałasem, wysoką albo niską temperaturą. Rozległe powierzchnie da się łatwo pokryć izolacją w postaci arkuszy. Pianka w rolce może być użyta w miejscach wymagających np. wetknięcia czegoś w szczelinę, owinięcia rury lub zabezpieczenia otworów. Można ją zgnieść lub podzielić na mniejsze kawałki, jeśli okaże się to potrzebne.

Różne grubości pianki polietylenowej

W zależności od przeznaczenia, pianka polietylenowa może być dostępna w arkuszach i rolkach i mieć różną grubość. Dobrym przykładem jest pianka polietylenowa producent której umożliwia tworzenie elementów wyposażenia sportowego. Ma prawie centymetr grubości i jest używana np. do wykonywania makaronu do pływania, oparć i osłon do urządzeń na siłowni, mat i materacy z pianki. Przy tej okazji uwidoczniona zostaje istotna zaleta polietylenu – właściwości hydroizolacyjne oraz brak podatności na rozwój grzybów, m.in. pleśni. Inwestycja w konstrukcje z pianki przekłada się na zachowanie wyższej higieny w pomieszczeniach takich jak sale gimnastyczne i siłownie.

Czy warto inwestować w piankę?

Ceny arkuszy lub rolek pianki polietylenowej są dość przystępne. Najtańsze są te o niskiej grubości, im grubsza pianka tym cena analogicznie wyższa. Najwyższe jest zużycie pianki cienkiej, służącej do pakowania, a konkretnie izolacji zawartości przesyłek. Z powodu niskiego kosztu tego rozwiązania można pozwolić sobie na zakup pianki w hurtowych ilościach. Niekiedy możliwe jest wielokrotne wykorzystanie materiału – np. jeśli stosuje się go w transporcie własnym lub w magazynowaniu.