Skip to content Skip to footer

Szczyrk dla narciarzy

Narciarskie życie tętni w Szczyrku o każdej porze roku. Urokliwe miasteczko oferuje także mnóstwo innych atrakcji dla wielbicieli innych sportów (wędrówki, rowery), ale to właśnie za sprawą narciarstwa przyjeżdża tu wielu turystów.

Skoki narciarskie

W kompleksie skoczni Skalite regularnie odbywają się treningi polskiej kadry skoczków oraz zawody w skokach narciarskich o randze krajowej i międzynarodowej. Choć turystów uprawiających skoki nie ma dużo, wielu odwiedzających Szczyrk z ciekawością odwiedza skocznie, by na własne oczy zobaczyć, jak są wysoko znajduje się ławeczka, z której startują skoczkowie. Zimą warto tu przyjechać i kibicować polskim skoczkom walczącym o medale.

Narciarstwo

Amatorzy białego szaleństwa (także snowboardziści) mają bardzo dobre warunki do jazdy w Beskid Sport Arenie (najnowszy z ośrodków, który posiada oświetlone trasy o długości 2,4 km), w kompleksie narciarskim Biały Krzyż lub w ośrodku narciarskim Czyrna-Solisko (13 wyciągów orczykowych i 13 tras o łącznej długości 25 km). Latem można pozjeżdżać na trasie igielitowej i grawitacyjnym torze saneczkowym.

Gdzie zjeść?

Regionalnych przysmaków, kuchni oraz trunków można spróbować w jednej z licznych restauracji, knajpek, pubów. Lokalni kucharze serwują też dania tylko z naturalnych produktów i przygotowują specjały dla gości będących na różnych dietach. Po aktywnym wypoczynku na górskim powietrzu, spożycie pysznego posiłku będzie prawdziwą przyjemnością.

Gdzie spać?

Szczyrk noclegi oferuje w bardzo wielu obiektach o różnym standardzie. Choć baza noclegowa jest różnorodna, jak w każdym mieście o dużym natężeniu turystycznym tak i szczyrk noclegi zaleca rezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. W internecie można znaleźć liczne rankingi, jakie i w jakich obiektach noclegi Szczyrk oferuje, i które z nich zasługują na uwagę, ponieważ otrzymały pozytywne opinie od gości. Przed wyjazdem warto ustalić budżet, sprawdzić ofertę (zorientować się jak wygląda sprawa z wyżywieniem, ponieważ nie wszędzie noclegi Szczyrk oferuje z obiadokolacjami. Często w opcji jest tylko śniadanie. Wielbicieli narciarstwa zainteresują apartamenty Szczyrk bowiem posiada bogata ich bazę i w atrakcyjnych lokalizacjach. Apartamenty Szczyrk oferuje z różnymi udogodnieniami (np. do niektórych obiektów można zabrać zwierzęta, niektóre posiadają place zabaw dla dzieci), warto wybrać ten, który spełnia wszystkie wymogi i spędzić wspaniały czas w górach.