Skip to content Skip to footer

Jak stworzyć z roweru ozdobę mieszkania?

Rower jest środkiem lokomocji, który w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Na dwóch kółkach jeżdżą dzieci, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Zapanowała wręcz moda na weekendowe wycieczki rowerowe za miasto, czy też na jazdę na rowerze do pracy.

Dylematy rowerzystów

Największy wzrost zainteresowania jazdą na rowerze jest widoczny w miastach. Mieszkańcy aglomeracji na rowerach unikają korków i zatłoczonej komunikacji miejskiej, jednocześnie dbając o kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Niestety, jazda na rowerze wiąże się z pewnymi trudnościami. Jedną z nich jest problem z przechowywaniem roweru.

Niewiele osób decyduje się na pozostawienie roweru w piwnicy ze względu na liczne włamania i kradzieże. Osoby posiadające droższe jednoślady zwykle przechowują je w mieszkaniach, jednak zdarza się, że są z takiego rozwiązania niezadowolone. Przyczyną ich niezadowolenia jest zwykle brak pomysłu, w jaki sposób ustawić w mieszkaniu dwa kółka, by prezentowały się estetycznie. Aby rozwiązać ten problem, warto zainwestować w stojak na rower.

Stojak nie tylko w miejskiej przestrzeni

Stojaki na rowery powszechnie spotyka się w miejskiej przestrzeni, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać je w mieszkaniach. Jednostanowiskowy stojak umożliwia ustawienie jednośladu w sposób bezpieczny i praktyczny. Wszystkie elementy roweru znajdą się w pozycji, w której ryzyko ich uszkodzenia jest zminimalizowane. Ponadto wyjmowanie i wkładanie pojazdu do stojaka zajmuje jedynie kilka sekund.

Co ważne, stojak na rower sprawi, że dwa kółka zawsze będą wyglądać elegancko. Pojazd będzie ustawiony pionowo – zniknie zatem problem przekrzywionego jednośladu, niedbale opartego o ścianę lub mebel. Dzięki takiemu rozwiązaniu rower stanie się ciekawą ozdobą wnętrza, z powodzeniem zastępującą tradycyjnie rozumiane dekoracje. Obecność stojaka na rowery w sypialni czy salonie podkreśli również indywidualizm miłośnika jazdy na dwóch kółkach i umożliwi zaprezentowanie jego pasji wszystkim odwiedzającym.

Wnętrze z charakterem

Jeżeli chce się jeszcze bardziej podkreślić swoją pasję do jazdy na rowerze, można połączyć stojak z innymi dekoracjami nawuiazującymi do jednośladów. Na ścianach zamiast półek lub doniczek można zawiesić rowerowe koszyki, a wieszaki na ubrania wierzchnie zastąpić hakami, na których mocuje się przednie koło jednośladu. Ponadto można sięgnąć po fototapety prezentujące holenderskie miasta lub Kopenhagę, które słyną z licznych rowerzystów.

Stojak na rower kupisz na Calus-p.pl