Skip to content Skip to footer

Strona internetowa, ale tylko responsywna

Sposób, w jaki przeglądamy internet, zmienia się diametralnie. Jeszcze kilkanaście lat temu internet był dostępny w wielu domach tylko przez sieć telefoniczną. Potem, przez lata, znany był tylko internet stacjonarny. Dziś zaczyna dominować internet mobilny i to przewróciło do góry nogami sposób przeglądania zasobów internetu.

Komfortowe przeglądanie internetu przez stronę responsywną

Aby móc komfortowo przeglądać strony internetowe na urządzeniach przenośnych, strona www musi być responsywna. Ten nieznany jeszcze wielu osobom termin oznacza tyle, że musi ona dostosowywać się do wielkości ekranów różnych urządzeń, zarówno dużych jak i małych.

Tylko wtedy będzie się poprawnie wyświetlać. Wszystkie nowoczesne firmy oferują już tworzenie responsywnych stron internetowych. Zamówienie innej strony nie ma sensu, szczególnie że odsetek odsłon podchodzących z urządzeń przenośnych rośnie.

Strona responsywna oferuje komfortowe przeglądanie

Strona, która nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych takich jak smartfon czy tablet, a nawet mały laptop, będzie bardzo niewygodna do przeglądania. Najzwyczajniej w świecie pomniejszy się ona do takich rozmiarów, jakie ma ekran. W rezultacie zarówno tekst jak i obrazki będą małe i wręcz niemożliwe do odczytania. Ręczne powiększenie jest tylko częściowo praktyczne, o ile w ogóle możliwe.

Zupełnie inaczej jest ze stronami responsywnymi. Firmy, które oferują tworzenie responsywnych stron internetowych wykonują witryny, które dostosowują swój układ do wielkości i proporcji ekranów urządzeń mobilnych. W dobie zdobywających sobie coraz większa popularność urządzeń mobilnych, tylko takie strony wchodzą w grę.

Dlaczego tworzenie responsywnych stron internetowych jest tak ważne?

Internauci nie lubią, gdy strona po otworzeniu okazuje się nieczytelna. Bardzo często opuszczają stronę, zamiast próbować powiększyć czcionkę i ogólną czytelność. Jest to zupełnie nie w interesie właścicieli takich stron. Szczególnie dotyczy to właścicieli firm, którym strona ma pomagać generować dochody.

Z tego powodu warto korzystać z usług firm webmasterskich, które proponują tworzenie responsywnych stron internetowych. Inwestycja w taką stronę na pewno się opłaci choćby z tego powodu, że strony responsywne z reguły mają lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.

Artykuł powstał we współpracy z agencją interaktywną Iguana Studio