Skip to content Skip to footer

Ślubna stylizacja. O jakich detalach warto zawsze pamiętać?

Na własnym ślubie każda panna młoda pragnie wyglądać elegancko i bardzo kobieco. Nic dziwnego, że panie testują różne kreacje. Zarówno suknie ślubne proste, jak i te zdecydowanie bardziej ekstrawaganckie… O jakich detalach jeszcze warto pamiętać? Oto kilka porad, które przydadzą się przyszłym pannom młodym.

Salon sukni ślubnych, salonowi nierówny…

Wybierając się na poszukiwanie tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej warto odwiedzić kilka miejsc. Zwracajmy uwagę nie tylko na ceny poszczególnych kreacji, ale także na jakość obsługi klienta. Dlatego zanim umówimy się na wizytę sprawdźmy, jaką opinia cieszy się dany salon sukni ślubnych. W dzisiejszych czasach możemy to zrobić bez wychodzenia z domu. Wystarczy, że przejrzymy opinie na portalach społecznościowych czy też na ogólnodostępnych forach internetowych.

Jaką suknię ślubną warto wybrać dla siebie?

Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Po pierwsze suknie ślubne muszą stylistycznie pasować do całego wesela. Obecnie bardzo często panna młoda decyduje się na aż dwie kreacje. Pierwsza z nich zazwyczaj jest zdecydowanie bardziej okazała. Druga skromniejsza, wkłada się ją już po oczepinach, kiedy zabawa nabiera tempa, a panna młoda chce się poczuć nieco swobodniej. W takim przypadku dobrym rozwianiem są krótkie suknie ślubne, idealnie sprawdzają się w czasie szaleństw na parkiecie.

Druga istotna kwestia to nasza sylwetka. Dobrze dobrana suknia ślubna powinna umiejętnie maskować wszelkie niedoskonałości i podkreślać to co w nas najbardziej atrakcyjne. Dlatego warto przymierzyć kilka różnych modeli sukien ślubnych. Nawet takich, których wcześniej nie brałyśmy pod uwagę.

To co ukryte pod ubraniem…

Nie możemy też zapominać o bieliźnie. Jest szczególnie ważna, jeśli lubimy suknie ślubne proste. Takie fasony zazwyczaj są najbardziej wymagające. Trudno w nich ukryć jakiekolwiek mankamenty naszej sylwetki, każda nawet najmniejsza fałdka jest widoczna. A zatem czym się kierować przy wyborze bielizny ślubnej? Bielizna powinna być niewidoczna dla osób postronnych. Co ciekawe kolor biały może być bardzo zdradliwy. Zwłaszcza jeśli wybierzemy suknię ślubną wykonaną z cienkiego materiału. Biała bielizna będzie doskonale widoczna spod białej sukienki. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się komplet w kolorze cielistym, bez żadnych ozdób.