Skip to content Skip to footer

Serwis wózków widłowych i podestów ruchomych – Chorzów

Jednym z najczęściej używanych urządzeń podczas prac w hali produkcyjnej, magazynie lub dużej hurtowni jest wózek widłowy. Pojazd ten jest niezbędny w momencie konieczności podniesienia ciężkiej palety z towarem i odłożenie jej na specjalnie przygotowaną półkę regału, lub ustawienie jej na innej, już stojącej na właściwym miejscu.

Rodzaje wózków widłowych

Ze względu na rodzaj napędu, wózki widłowe dzielimy na: spalinowe, elektryczne oraz gazowe, dlatego – w zależności od środowiska w którym mają pracować – kieruje się wózek o odpowiednim napędzie; w obiektach zamkniętych mogą pracować tylko wózki elektryczne, natomiast w otwartych lub półotwartych, takich jak wiaty, dopuszczalny jest inny napęd.
Innym urządzeniem, dopuszczonym do pracy w pomieszczeniach, w których konieczne jest obsługiwanie wysokich regałów jest podest ruchomy, najczęściej samojezdny, napędzany energią elektryczną czerpaną z akumulatora. Jest to rodzaj dźwignicy przemieszczającej umocowany kosz zwany gondolą w pionie i poziomie; posiada wysięgnik, wnoszący platformę z pracownikami i narzędziami na określoną wysokość i utrzymuje ją w tym stanie na czas pracy na wysokościach.

Serwis wózków widłowych Chorzów, serwis podestów ruchomych

Jak każde urządzenie mechaniczne, czy to wózek widłowy czy podest ruchomy, może ulec awarii poprzez zużycie się jakiejkolwiek części, zepsucia się układu jezdnego, wyczerpania akumulatora, złamania wysięgnika czy innej usterki i wymagać naprawy. Z tego też powodu, dla wózków widłowych i podestów ruchomych określa się terminy okresowych przeglądów, a w razie konieczności, ustala serwis techniczny, polegający na dokładnym sprawdzeniu wszystkich układów sterowniczych, jezdnych i współdziałających, a także na ich naprawie i konserwacji.

W czasie napraw i serwisowania powinny być używane oryginalne części bądź zamienniki spełniające ściśle określone normy dla danego typu urządzenia. Użycie zużytych elementów będzie skutkować gorszą pracą wózka widłowego lub jego ponowną awarią, dlatego serwis wózków widłowych Chorzów oraz serwis podestów ruchomych musi być przeprowadzony w sposób dokładny i kompleksowy.

Szeroki zakres prac serwisowych

Firmy serwisujące podesty ruchome i wózki widłowe oferują szeroki wybór części zamiennych do każdego typu urządzenia, lub w razie jego braku na magazynie, na zlecenie sprowadzają potrzebny element od producenta, gwarantując wysoką jakość oraz krótki termin realizacji. Prace serwisowe przy wózkach widłowych i podestach ruchomych przeprowadzane są za pomocą nowoczesnych urządzeń, gwarantujących dokładną analizę zakresu prac konserwatorskich, napraw i serwisowania poszczególnych elementów pojazdów.