Skip to content Skip to footer

Przykładowe rodzaje masażu

Masaż może być sposobem na poprawę samopoczucia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Warto eksperymentować z różnymi rodzajami masażu i różnymi masażystami, aby znaleźć najbardziej odpowiedni dla siebie typ zabiegu oraz usługodawcę. Oto cztery przykładowe masaże, z których warto skorzystać.

Głęboki masaż tkanek

Masaż tkanek głębokich wykorzystuje większy nacisk niż najbardziej popularny masaż szwedzki. Jest to dobra opcja, jeśli ma się przewlekłe problemy z mięśniami, takie jak bóle czy urazy. Najlepszy masaż w Warszawie pomoże pomóc złagodzić napięte mięśnie, ich chroniczny ból i niepokój. Podczas głębokiego masażu tkankowego, masażysta stosuje powolne ruchy i głęboki nacisku, aby usunąć napięcie z najgłębszych warstw mięśni i tkanek łącznych. Można być nago podczas tego masażu lub nosić bieliznę. Głęboki masaż tkanek trwa 60–90 minut.

Masaż sportowy

Ten typ masażu jest dobrym rozwiązaniem, jeśli cierpi się na powtarzające się obrażenia mięśni, takie jak te, które występują podczas uprawiania sportu. Jest to również dobra opcja, jeśli jest się podatnym na kontuzje, ponieważ może być używany do zapobiegania im. Można także skorzystać z masażu sportowego, aby zwiększyć elastyczność i wydajność. Dodatkowo, masaż sportowy może być stosowany do łagodzenia bólu i napięcia mięśni. Najlepszy masaż w Warszawie może być wykonywany na całym ciele lub skupiać się na poszczególnych jego częściach, które wymagają największej uwagi. W czasie tego masażu można nosić odzież, jednak należy upewnić się, że jest ona luźna i cienka i umożliwia terapeucie na dotarcie do mięśni. Masaż sportowy trwa zwykle 60–90 minut.

Refleksologia

Refleksologia to najlepszy masaż w Warszawie dla osób, które chcą się zrelaksować lub przywrócić naturalny poziom energii. Jest to również dobra opcja dla tych, którzy nie czują się komfortowo przy terapeucie bez ubrania. Refleksologia wykorzystuje delikatny i mocny nacisk na różne punkty stóp, dłoni i uszu. Można nosić luźne, wygodne ubrania, które umożliwiają dostęp do wymaganych części ciała. Masaż refleksologiczny trwa 30–60 minut.

Masaż Shiatsu

Masaż Shiatsu jest najlepszy dla osób, które chcą się zrelaksować i złagodzić stres, ból i napięcie. To japoński rodzaj masażu, który pomaga złagodzić stres, niepokój i depresję, może złagodzić ból głowy oraz zmniejsza napięcie mięśni. Działa on na całe ciało, ale terapeuta może skupić się na tych obszarach, które wymagają dodatkowej uwagi. Podczas masażu terapeuta używa rąk, dłoni i kciuków do masażu określonych punktów ciała. Stosuje się pulsujące lub rytmiczne uciskanie. W trakcie tego masażu można być w pełni ubranym. Masaże Shiatsu trwają zazwyczaj 60–90 minut.