Skip to content Skip to footer

Plastikowe kubki też mogą być eko

Ekologiczny plastik? Dziwne, ale możliwe. Wprawdzie tworzywa sztuczne same w sobie nic z ekologii nie mają, to już możliwość wielokrotnego ich wykorzystania doskonale wpisuje się w działania proekologiczne. To co wydaje się być największą wadą, może być zaletą – plastikowe kubeczki mogą również przyczynić się do ratowania planety.

Plastikowe kubki dla firmy – firma na plastikowych kubkach

Kubek plastikowy to potężne narzędzie marketingowe – ścianki naczynia i pokrywka kubeczka, to powierzchnie reklamowe, na których można umieścić mnóstwo informacji. Ba, można na takim kubku oprzeć cały branding naszej firmy. Tu można umieścić strategiczne dla skutecznego brandingu elementy: logo, nazwę marki i claim (slogan reklamowy towarzyszący marce), a dodanie informacji, że do produkcji kubka wykorzystano tworzywo z recyklingu na pewno pomoże pozyskać klientów świadomych zagrożeń ekologicznych.Agencje produkujące takie personalizowane kubki wykorzystują projekty klientów lub projektują nadruki zgodne z oczekiwaniami i potrzebami zamawiających.

Kubki plastikowe – do czego można je wykorzystać?

Plastikowe kubki jednorazowe czy wielokrotnego użytku w swojej zasadniczej funkcji wykorzystać można do serwowania napojów. Produkowane są kubki do napojów zimnych oraz gorących. Mają one różną pojemność – od kieliszka 50 ml, literatki 100 ml, szklaneczki 200 ml do 500 ml pokala na piwo, kolę czy szejki mleczne lub soki owocowe. Kubki plastikowe jednorazowe są lekkie, łatwe w przechowaniu, niekłopotliwe w transporcie. Po użyciu nie myje się ich – oszczędność wody ma wymiar finansowy i ekologiczny, a utylizacja wykorzystanych naczyń jest dość prostą sprawą. Takie zalety doceniają wszyscy organizatorzy dużych imprez masowych w plenerze.

Nie bez znaczenia jest również koszt zakupu naczyń – kubki plastikowe są bardzo tanie.

Kubki plastikowe wielokrotnego użytku pełnią taką samą funkcję, jak naczynia ze szkła czy ceramiki, przy czym kubek plastikowy na pewno się nie rozbije i nie straci koloru. Zabranie plastikowych kubeczków na piknik, grzybobranie, grilla za miastem nie wymaga miejsca w bagażniku czy w koszyku, nie obciąża, mało kosztuje.

Plastikowe kubki na co dzień

W domu używamy przede wszystkim naczyń ze szkła czy porcelany, ale są sytuacje i miejsca, w których plastik jest górą. Kubki plastikowe doskonale sprawdzają się w łazience – podczas mycia zębów naczynie może wyślizgnąć się z mokrych rąk, więc używanie naczyń z plastiku nie naraża nas na skaleczenie i sprzątanie rozbitych odłamków z podłogi.Kubeczki z plastiku świetnie służyć mogą każdemu maluchowi, który dopiero uczy się korzystania z naczyń. Nie ma zagrożenia, że dziecko rozbije szklankę, a nadgryzienie kubka nie jest tak groźne, jak ugryzienie szkła czy ceramiki. Kubek plastikowy jest lekki, więc niezgrabne rączki świetnie sobie z nim poradzą. Oczywiście nie bez znaczenia są możliwości aranżacyjne takich naczyń – kolorowe plastikowe kubki dla dzieci mogą „zagrać” każdą ulubioną bajkę.