Skip to content Skip to footer

Czym jest silikon dwuskładnikowy?

Należy pamiętać, że zarówno jedno, jak i dwuskładnikowe zalewy silikonowe powinny uzupełniać się w swoim zastosowaniu. W doborze właściwej zalewy silikonowej do każdego projektu powinno podchodzić się indywidualnie. Kupno odpowiedniego silikonu zapewni nam gwarancję pełnego utwardzenia oraz odporności na warunki zewnętrzne.

Zalewa silikonowa

Wielu osobom hermetyzacja modułów elektronicznych wydaje się prostym zadaniem, jednakże wymaga dokładnej selekcji zastosowanego materiału. Warto podkreślić, że do zabezpieczenia wszelkiej elektroniki wykorzystuje się bardzo dużo preparatów. Do najpopularniejszych zaliczamy: poliuretany, silikony, epoksydy oraz akryle. Warto pamiętać, że praktycznie każdy materiał poza zaletami posiada także parę ograniczeń. Z tego powodu bardzo istotne jest nie tylko dokładne poznanie, ale również zrozumienie chemicznych oraz fizycznych właściwości każdego systemu, bowiem dzięki temu mamy sposobność do dobrania optymalnego materiału.

Silikon dwuskładnikowy – czym on jest?

Wielu osobom klej dwuskładnikowy wydaje się trochę trudniejszy w zastosowaniu, ponieważ złożony jest z dwóch innych składników, które trzeba ze sobą połączyć we właściwych proporcjach. Warto podkreślić, że silikon dwuskładnikowy jest bardzo powszechny, bowiem posiada bardzo szerokie zastosowanie.

Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że kleje dwuskładnikowe świetnie sprawdzają się podczas wszelkich prac remontowych. Z tego powodu warto dowiedzieć się, jakie silikony dwuskładnikowe powinny sprawdzić się najlepiej. Oprócz tego bardzo ważny jest producent danego produktu. Najlepiej silikony kupować od sprawdzonych, renomowanych producentów, którzy dbają o jakość swojego produktu.

Dlaczego warto stosować silikon dwuskładnikowy?

Jeżeli planem jest remont domu bądź wykończenie wnętrz, to warto używać silikonów dwuskładnikowych. Przydaje się one w wielu pracach budowlanych.

Warto podkreślić, że kleje dwuskładnikowe posiadają bardzo charakterystyczną formę. Są to przede wszystkim dwa osobno zapakowane składniki, które trzeba ze sobą odpowiednio wymieszać przed zastosowaniem. Należy pamiętać, że w jednej tubce znajduje się podstawa kleju, np. żywica bądź akryl, a w drugim znajduje się utwardzacz.

Silikon dwuskładnikowy dostępny jest w ofercie Elektronika.mcc.pl.