Skip to content Skip to footer

Pierścionek zaręczynowy- najważniejsze informacje

Zaręczyny to bez wątpienia bardzo ważne i stresujące wydarzenie dla każdego mężczyzny. Na pewno w głowie każdej osoby pojawia się pewne pytanie – jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Jak to w ogóle zrobić? Złoto czy srebro? Jaki kamień? Poniższy artykuł na pewno będzie pewną pomocą …

Czy lepszy jest pierścionek zaręczynowy złoty czy srebrny?

Cóż to jest jedno z najbardziej fundamentalnych pytań. Kiedyś panował pewien przesad, że srebrne pierścionki wiążą się raczej z biednym i smutnym życiem- tak samo jak perły, które na pierścionki zaręczynowym miały zwiastować życie pełne łez. Niemniej przesąd ten najprawdopodobniej wziął się od tego, że srebro było po prostu tańsze, a perła przypomina łzę.

To jednak jak w końcu z tym pierścionkiem? Powinien być złoty czy srebrny? Warto spojrzeć na to, co zazwyczaj nosi nasza ukochana kobieta. Jeśli codziennie jest to srebro, możliwe jest, że złota po prostu ona nie lubi. Jednak jeśli generalnie trudno jest powiedzieć albo też nosi i srebro i złoto, to zasadniczo pierścionek zaręczynowy złoty uznawany jest za bardziej klasyczny i elegancki.

Jaką wybrać oprawę pierścionka?

Kolejnym pytaniem, jakie zadaje sobie naprawdę wielu panów jest to, jaką oprawę do niego wybrać. Czy raczej ma być prosta? Czy może jakiś lekko staromodny, ornamentowy wzór? A może coś jeszcze innego?

Zasadniczo oprawa musi pasować do charakteru kobiety, która będzie nosiła taki pierścionek. Jeśli jest to przykładowo osoba lubiąca się nowocześnie ubierać, dążąca do swoich celów, bardzo energiczna, to zapewne prosta oprawa będzie lepsza niż bardziej skomplikowana.

Jaki kamień wybrać?

Tu się ponownie pojawiają schody. Otóż bowiem czy masz pierścionek zaręczynowy ze złota ma mieć w sobie rubin, ametyst a może zwykły kwarc albo przeciwnie- prawdziwy brylant?

Pamiętać tu trzeba o jednej, bardzo ważnej sprawie. Otóż generalnie nie każda kobieta kocha błyszczące się i świecące brylanty. Niektóre panie naprawdę znacznie bardziej cenią sobie skromniejsze kamyki, ponieważ takie po prostu im bardziej pasują do stylu ubierania się czy charakteru. Koniecznie trzeba mieć to na uwadze i nie patrzeć, że pierścionek musi koniecznie być bardzo drogi i z najlepszymi kamieniami.

Pierścionki zaręczynowe złote dostępne są w ofercie salonu jubilerskiego Laru.