Skip to content Skip to footer

Góry dla początkujących

Dla osób, które kochają góry właśnie teraz zaczyna się najlepszy czas na urlop. Góry wczesną jesienią są piękne. Większość turystów zakończyła już wakacje. Jest to idealny czas dla osób, które na prawdę chcą poznać góry. Co można zobaczyć w Wiśle i okolicach?

Perła Beskidów

Wisła jest niekwestionowaną perłą Beskidów. Jest to miasto, w którym kwaterując można poznać cały Beskid Sadecki. Dlaczego warto rozpocząć górską przygodę właśnie tu?

Wisła jest miastem, które stanowi idealną bazę wypadową w Beskidy. Jest to miasto typowo turystyczne, gdzie znalezienie noclegów nie będzie stanowiło żadnego problemu. Noclegi w wiśle to idealne miejsce, z którego można zacząć górska przygodę. Beskidy mają wiele szlaków górskich, które są idealne dla początkujących, a nawet rodzin ze starszymi dziećmi.

Pokoje Wisła to dobry początek, by samemu rozpocząć górską przygodę lub zarazić miłością do gór dzieci. Będąc w Wiśle nie można pominąć trzech Kopców Wiślańskich. Jest to łagodna trasa, która prowadzi przez Telesforówke, gdzie można odpocząć i posilić się. Jednocześnie można podziwiać widoki na Brenną, Ustroń oraz Skrzyczne.

Pokoje Wisła to również dobry start na wyprawę do doliny Czarnej Wisełki. Jest to malownicza oraz łagodna trasa, która nie wymaga żadnego przygotowania. Dla piechurów, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości w bardziej konkretnej wyprawie, polecana jest wyprawa na Baranią Górę. Tu można zobaczyć dwa z trzech źródeł Wisły. Przed ta wyprawą warto dobrze odpocząć. Wisła noclegi ułatwi odpoczynek przed trasą, która jest dosyć wymagająca. Nie jest to również trasa, którą można zrobić od razu po przyjeździe do Wisły, najpierw trzeba się trochę rozchodzić.

Miasto Małysza

Wisła noclegi to również dobra okazja by poznać miasto, z którym związany jest Małysz. Będąc w Wiśle nie można pominąć spaceru deptakiem, na którym można kupić pamiątki, przysiąść na kawę w restauracji oraz poczuć niesamowity klimat górskiej miejscowości.

Koniecznie również trzeba zobaczyć czekoladowy dom Małysza. To nie żart! Kolejnym punktem na obowiązkowej liście ciekawych miejsc do obejrzenia jest Muzeum Beskidzkie, park Miejski, czy galeria „U Niedźwiedzia”.

Noclegi w Wiśle to idealne miejsce na bazę wypadowa dla wszystkich tych, którzy marzą o górskich wycieczkach oraz ciekawe miasto, w którym przyjemnie można spędzić czas odpoczynku między górskimi wyprawami.