Skip to content Skip to footer

Oryginalne i wygodne krzesła barowe do kuchni

Szukasz nowych krzeseł barowych do kuchni lub jadalni? Chcesz odświeżyć aranżację i wystrój wnętrza domu lub mieszkania? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze konkretnego modelu oraz jak dobrać styl mebla do stylu wykończenia kuchni.

Stołki barowe do kuchni z metalu, drewna czy tworzywa?

Nie ma jednoznacznego i najlepszego wyboru, jeśli chodzi o materiał użyty do produkcji krzesła. Drewno, choć szlachetne i piękne jest materiałem najcięższym w przypadku stołków barowych. Jest także, podobnie jak w przypadku metalu bardzo wytrzymałe i stabilne. Lżejszą opcją, a jednocześnie łatwą w utrzymaniu czystości jest tworzywo.

W przypadku wyboru tapicerki do obicia siedziska najlepszą opcja także będzie poliester. Jest prosty w czyszczeniu i nie wymaga częstego czyszczenia. Siedziska obite skórą lub ekoskórą, są równie wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, ale dodatkowo nadają ekskluzywnego wyglądu.

Obrotowe krzesło barowe do kuchni z podnóżkiem czy bez ?

Obrotowa opcja krzesła do kuchni jest dostępna najczęściej w przypadku modeli metalowych z jedną nogą. Podnóżek jest najczęściej zintegrowany z systemem obrotowym. W krzesłach do kuchni z czterema nogami podnóżki stanowią poprzeczne listwy łączące wszystkie nogi. Jest to opcja bardziej stabilna niż w przypadku podnóżka łączonego z jedną nogą. W tych modelach nie ma systemu obrotowego.

Obrotowe krzesło barowe do kuchni posiada jedną wygodną funkcję, której nie mają inne modele. To możliwość regulacji wysokości siedziska. Jest to bardzo przydatne w sytuacji użytkowania stołka barowego przy stołach lub blatach o różnej wysokości. Opcja regulacji wysokości pomaga również dopasować płaszczyznę siedziska do wzrostu użytkownika.

Jak dobrać Stołki barowe do kuchni i jej stylu wykończenia?

Do industrialnego lub loftowego stylu wykończenia kuchni, dobrym wyborem będzie krzesło barowe wykonane z metalu lub tworzywa. Surowości aranżacji dodawać będzie brak oparcia w krześle. W tym przypadku sprawdzą się także żywe i kontrastowe kolory krzeseł.

W klasycznych lub skandynawskich aranżacjach kuchni lepiej sprawdzą się stołki, lub krzesła z drewnianymi nóżkami. W tym stylu doskonale wyglądać będą modele z oparciem. Dobrze jest wybrać jasne i cieple barwy wykończenia i obicia siedziska.