Skip to content Skip to footer

Nietypowe zastosowania folii stretch

Znana i często spotykana folia pakowa stretch jest używana, głównie, do pakowania rozmaitych towarów i zabezpieczania przesyłek przed zniszczeniem. Producent folii stretch wskazuje, że jej podstawowym zastosowaniem jest pakowanie dużych przesyłek. Na tym nie kończą się jednak możliwości jej użycia. Jest to wyjątkowo uniwersalny materiał przydatny w wielu, różnych sytuacjach.

Folia stretch w kosmetyce

Choć jest to zaskakujące, materiał ten używany jest w gabinetach kosmetycznych podczas zabiegów pielęgnacyjnych jako warstwa izolująca preparat i wspomagająca wchłanianie substancji zawartych w kosmetykach. Odpowiednie jej użycie wpływa też na rozgrzanie skóry, otwarcie porów i przyspieszenie krążenia krwi.

W gospodarstwie domowym

Warto mieć przy sobie folię stretch podczas robienia porządków. Można zabezpieczyć nią różne elementy garderoby, które będą schowane na dłuższy czas. Podczas przygotowania posiłków, folia przyda się do ochrony potraw przed wysuszeniem czy też powstawaniem nieprzyjemnego zapachu w lodówce. Folia, z łatwością, zastąpi plastikowe pojemniki do przechowywania żywności. Wystarczy owinąć w nią zwykłą miskę czy garnek. Warto wiedzieć, że jest to materiał nadający się do recyklingu więc jest przyjazny dla środowiska. Folia pakowa stretch jest też niezastąpiona podczas przeprowadzek i prac remontowych. Za sprawą swej rozciągliwości nadaje się bardzo dobrze do łączenia i amortyzowania różnego rodzaju przedmiotów. Jej niezliczone możliwości zastosowania doceniła niejedna pani domu.

W podróży

Latający samolotami czy też jeżdżący autokarami wiedzą, jak ważna jest pewność odpowiedniego zapakowania i zabezpieczenia bagażu przed podaniem go do luku. Ochrona przed jego zniszczeniem, otwarciem czy też zalaniem. Ciekawą formą wykorzystania folii może być zabezpieczenie nią walizki czy plecaka podczas lotu. Skutecznie uchroni to go przed wszelkimi możliwymi uszkodzeniami i da pewność, że nie zostanie on otwarty. Mając na uwadze wodoodporne właściwości, folia pakowa stretch sprawdzi się na wyprawach kajakowych czy też łodzią do zapakowania w nią rzeczy, które nie powinny przemoknąć.

Producent folii stretch – jakie są dostępne typy folii?

W zależności od ich przeznaczenia, na rynku, dostępne są folie o różnym poziomie rozciągliwości i kolorach. Pozwala to na dostosowanie ich do potrzeby, a także rozróżnienie czy też zamaskowanie przesyłek.