Skip to content Skip to footer

Na wysoki połysk

Chyba każdy z nas marzy o rozwiązaniu, które pozwoli mu odpocząć od sprzątania na pewien czas, a jednocześnie pozwoli zachować schludny i przejrzysty wygląd mieszkania. Choć każdy z nas posiada zestawy do sprzątania, cały arsenał środków do tego przeznaczonych, często głowimy się nad możliwością najbardziej efektywnego, a zarazem efektownego sposobu sprzątania. Jest na to kilka rozwiązań. My podpowiadamy najlepsze i najprostsze do opanowania.

Siła sprzątająca

Coraz więcej ludzi, szczególnie mieszkających w dużych miastach, decyduje się na zatrudnienie osoby odpowiedzialnej w ich mieszkaniu za utrzymanie czystości. Czasem taka osoba otrzymuje od zleceniodawcy pracę raz w miesiącu, częściej raz w tygodniu, rzadziej dwa lub więcej razy w tygodniu. Jest to opłacalne nie tylko dla osoby wykonującej taką pracę, ale również dla tej, która takową oferuje. Oszczędność, którą zyskujemy, dotyczy nie tylko czasu, ale również energii. Osoby, które przekonały się do pobierania tego typu usług, są zadowolone z tego, iż mogą wykonywać więcej pracy w swojej branży bądź stały się bardziej efektywne w tym, czym się zajmują. Jeżeli nie pracujesz na etacie, z pewnością tym większe znaczenie i wartość ma dla Ciebie to, ile czasu wolnego możesz przeznaczyć na własny odpoczynek, a ile na rozwijanie działalności poza jej godzinami otwarcia. Coraz częściej zatrudnianie pracownika odpowiedzialnego za sprzątanie w domu nie wiąże się z kosztami środków myjących – istnieją bowiem agencje pośredniczące, które oprócz pracy zapewniają siłom sprzątającym wózki do sprzątania i kompleksowe zestawy do sprzątania. W tego typu wózkach pracownik znajduje szeroką gamę środków i urządzeń potrzebnych do utrzymania porządku w domu lub mieszkaniu.

Jak w zegarku

Jeżeli nie chcesz poświęcać swoich ciężko zarobionych pieniędzy na opłacenie pracownika, a jednocześnie marzysz o łatwiejszym i przyjemniejszym sprzątaniu, pomyśl nad zmianami w jego organizacji. Być może do tej pory nie planowałeś sprzątania, a jedynie zajmowałeś się nim w ostateczności. Mopy, specjalistyczne środki i inne „wynalazki” odeszły w zapomnienie – przy sprzątaniu nieregularnym trudno pamiętać bowiem o wszystkim i z reguły ogranicza nas ono do pobieżnego odkurzenia i wytarcia mebli. Jest na to sposób. Zaplanuj jedną, prostą czynność związaną ze sprzątaniem na każdy dzień. Nie musi być to dzień tygodnia, gdyż potrzeby zmieniają się i jeżeli umyjesz okna w pierwszym tygodniu miesiąca, bardzo możliwe że dopiero pod koniec tego samego miesiąca dostrzeżesz jakiekolwiek smugi. Ważne jest też, aby nie każdy z obowiązków kojarzył ci się z nudnym, rutynowym sprzątaniem. Wybieraj przede wszystkim te z nich, które lubisz, np. sortowanie ubrań w garderobie. Siłą rzeczy wykonasz też prace domowe, które nie należą do twoich ulubionych, a jednocześnie nie będziesz zmuszony biegać z mopem od rana do wieczora.