Skip to content Skip to footer

Na co zwrócić uwagę wynajmując autokar?

Wynajem autokaru w wielu sytuacjach jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferuję krótkoterminowy i długoterminowy wynajem. Aby wybrać najlepszą firmę należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów.

Sposób rezerwacji

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na sposób rezerwacji. Jak łatwo się domyślić najlepiej skorzystać z oferty firm, które oferują przyjazny i bardzo prosty system rezerwacji online. Bardzo ważne jest również to w jaki sposób odbywa się odbiór autokaru oraz jego zwrot. W większych miastach wypożyczanie autokarów mają nawet kilka biur. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście możliwość dostarczenia autokaru we wskazane miejsce.

Pamiętać należy także o tym, aby sprawdzić poziom paliwa w baku. Zazwyczaj autokar oddawany jest z pełnym bakiem i jak łatwo się domyślić w takim samym stanie trzeba go zwrócić.

Stan techniczny autokaru

Wynajmując autokar warto zwrócić uwagę również na stan techniczny. Bardzo ważne jest przede wszystkim to, aby sprawdzić ciśnienie w oponach i system wspomagania nagłego hamowania (ABS + EBV). Jeżeli autokarem podróżować będą także dzieci to warto sprawdzić system isofix. Na bezpieczeństwie podczas jazdy nigdy nie warto oszczędzać, dlatego też najlepiej skorzystać z usług rzetelnych firm, które długo działają na rynku.

Dobrym pomysłem jest również poproszenie o przekazanie aktualnych dokumentów, a w szczególności dowodu rejestracyjnego. To właśnie tutaj znajdziemy daty ostatnich przeglądów technicznych. Jeżeli interesuje nas Wynajem autokaru na dłuższą trasę to warto zwrócić uwagę na limit przebiegu.