Skip to content Skip to footer

Czy można leczyć Alzheimera?

Choroba Alzheimera to straszna choroba neurodegeneracyjna, która odbiera nam wszystko, czego uczyliśmy się przez lata. Zabiera wspomnienia, pasje, umiejętności, samodzielność. Człowiek starszy staje się stopniowo coraz bardziej zależny od innych – tak jak wtedy gdy był niemowlęciem. Trudno jest zaakceptować ten stan zarówno bliskim jak i samemu choremu. Niestety, na chwile obecną leczenie Alzheimera opiera się jedynie na łagodzeniu objawów środkami farmakologicznymi oraz opóźnianiu postępów choroby.

Wsparcie farmakologiczne

Jeśli chodzi o leczenie Alzheimera Warszawa ma różne ośrodki, w których profesjonaliści będą codziennie zajmowali się chorymi na Alzheimera. dom opieki zaoferuje seniorowi miejsce do spania, opiekę 24 godziny na dobę, a także wykwalifikowane pielęgniarki. Wdrożone zostanie odpowiednie leczenie farmakologiczne. Ma ono na celu przede wszystkim wspieranie funkcji neuronów odpowiedzialnych za procesy pamięciowe. Oczywiście samo leczenie farmakologiczne nie jest w stanie wyleczyć choroby. Może jedynie spowolnić jej postępy – a w przypadku Alzheimera jest to już bardzo dużo. Każdy dom opieki w Warszawie przyjmie osobę chorą i zapewni jej odpowiednie warunki do spędzenia jesieni życia wśród rówieśników i przy odpowiedniej opiece medycznej.

Terapie zajęciowe

Dla chorych na Alzheimera bardzo ważne jest wsparcie terapeutyczne. Bardzo często rodziny seniorów nie są w stanie zapewnić im stałej opieki przez 24 godziny na dobę ze względu na własne zobowiązania, pracę. Dom opieki w Warszawie ma nie tylko wykwalifikowaną kadrę opiekunów, ale również terapeutów, którzy będą każdego dnia systematycznie wspierali funkcje mózgu osoby chorej.

Seniorzy chorzy na Alzheimera potrzebują nie tylko leków i specjalistycznych konsultacji z neurologiem. Potrzebują również specjalnej terapii – rozwiązywania zagadek, krzyżówek i innych zajęć, które będą wspierały ich procesy myślowe. To bardzo ważne, by seniorzy każdego dnia intensywnie trenowali swój mózg. Dzięki temu na dłużej zachowają sprawność umysłową.

Leczenie Alzheimera Warszawa

Jeśli u kogoś z naszych bliskich zostanie stwierdzony Alzheimer, nie pozostajemy sami z tym problemem. Warto znaleźć dobry dom opieki w Warszawie, do którego można oddać chorego – dla jego własnego dobra i swojej wygody. Chory powinien mieć poczucie, że jest się przy nim i wspiera go. Jednocześnie w tym okresie życia potrzebuje on profesjonalnego wsparcia, które nie zawsze jesteśmy w stanie mu zapewnić w jego domu ze względu na własne obowiązki.